Четвер, 12.12.2019, 08:52

Головна » 2019 » Листопад » 08

1 листопада у навчальному закладі стартував місячник української писемності та мови «Тільки рідною мовою говориш до серця…». На його початку ліцеїсти V взводу знайомилися з сучасною українською літературою в обласній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського, де у відділі краєзнавства відбулася презентація дебютного роману «Аркан вовків» молодого київського письменника Павла Дерев`янка. Ініціатива долучитися до заходу належала вчителю історії В. В. Андрійченку, який з юності захоплюється фентезі як жанром альтернативної історії, адже саме у популярному жанрі темного фентезі написаний роман «Аркан вовків» – перша частина з запланованої автором трилогії «Літопис Сірого Ордена».
   Павло Дерев’янко — дослідник побутування міфів про характерників в українській культурі. Під час науково-популярної лекції він означив для аудиторії витоки уявлень про характерників як лицарів, що володіли містичними силами, проаналізував міфи та легенди про воїна-звіра, захопив учнів сюжетом роману, що відбувається у паралельній реальності, та власною харизмою.
   Десятикласники із задоволенням спілкували із такою цікавою особистістю: перекладач з арабської за фахом, Павло певний час жив у сирійському Дамаску, професійно працює у ІТ-сфері, захоплюється кіберспортом, мотоциклами, літературою, улюблені жанри – фентезі, фантастика, горор, детектив, науково-популярні та історичні твори. Ліцеїсти жваво вступали у діалог, задавали грамотні, вдумливі запитання та зацікавлено сприймали мудрі, змістовні відповіді. Активно долучилися до дискусії Владислав Бучнєв, Ростислав Гура, Владислав Воропай, Єгор Бондар. Захід пройшов в теплій і дружній атмосфері, надихнув учнів та справив позитивне враження на педагогів наставників В. В. та Г. В. Андрійченків. Зацікавлені особи можуть ознайомитися із уривком роману та замовити книгу за посиланням.

Напередодні Дня української писемності та мови учні та педагоги ліцею «Сокіл» долучились до патріотичної акції «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності». Текст, у якому вживалися слова, що слід було писати за новими правилами чинного правопису, під диктовку автора підручників з української мови Олександра Авраменка писали близько 45 ліцеїстів та 11 учителів. У диктанті «Від бересту – до цифри» йшлося про важливість живого слова, про прагнення людства передати культурні надбання нащадкам.

Органічно в тематику місячника, головною метою якого є формування єдності та виховання в учнів шанобливого ставлення до свого коріння, вписався урок англійської мови, який в 8В класі провела Н. В. Семенова. За завданням вчителя восьмикласники працювали над проектом «Моє родинне дерево» та на кілька днів, досліджуючи свій родовід, перетворилися на журналістів та детективів. Презентація пошуків, до яких долучилися цілими родинами, за пропозицією учнів відбулася у особливій атмосфері – неофіційній, теплій, за чаюванням з цукерками та печивом. Урок виявився багатим на позитивні емоції та цікаві роботи!
... Читати далі »
Переглядів: 28 | Додав: Yulia | Дата: 08.11.2019