
12 квітня 1961 року Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше у світі здійснив орбітальний політ навколо Землі, відкривши еру космічних польотів. За рішенням Міжнародної авіаційної федерації цього дня світова громадськість відзначає Міжнародний день авіації та космонавтики. З цієї нагоди учні 1А та 2А класу з вихователем О. В. Яковлєвою відвідали шкільну бібліотеку, де працівники книгарні Т. О. Куженко та Н. П. Красножон ознайомили їх з інформацією щодо історії свята. Дітям цікаво було дізнатися нові факти про космос, авіацію. Разом з бібліотекарями вони пригадали імена льотчиків-космонавтів, на честь яких названо вулиці нашого міста.
П'ятикласники з топонімами рідного міста, у яких закарбовано повагу до видатних особистостей в історії авіації та космонавтики, знайомилися за допомогою мультимедійної презентації «
Зоряні імена на карті Кіровограда». Авторами проекту є випускники школи минулих років Владислав та Ярослава Крицькі.

12 квітня в Україні відзначається професійне свято тих, хто є дотичним до космонавтики – працівників ракетно-космічної галузі. У відділі краєзнавства обласної наукової бібліотеки імені Д. Чижевського цій даті присвятили засідання краєзнавчих студій за участю земляків - ветеранів ракетно-космічної галузі України. На ньому побували кадети VI взводу з педагогами-наставниками В. В. Андрійченком, О. Ф. Лафою, О. В. Полуворченком.
Своїми спогадами з учнями поділився льотчик-випробувач Микола Ілліч Фомін, який особисто був знайомий з першим космонавтом Юрієм Гагаріним та тренувався з ним в одній льотній групі у Чкаловському військовому авіаційному училищі, та інженери, що свого часу працювали на космодромі «Байконур», Юрій Анатолійович Карапалов та Григорій Євгенович Кочетов, який мав досвід роботи в НПО «Енергія» (КБ Корольова).

У виступах, що ілюструвалися документами з особистого архіву, ветерани розповіли про перемоги в освоєнні космічного простору та про трагедії, пов'язані з випробуваннями та експлуатацією ракетної техніки, про непрості будні своєї служби та несення бойового чергування. Емоційні розповіді допомогли кадетам відчути велич тих часів, адже, незважаючи на поважний вік, «байконурівці» є справжніми хранителями історії, які в деталях відтворюють факти 35-55-річної давнини.
...
Читать дальше »