Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»Субота, 05.12.2020, 11:01

Головна » 2019 » Березень » 20

12 березня в літературно-меморіальному музеї І. К. Карпенка-Карого з нагоди дня народження Т. Г. Шевченка відбувся захід «До джерел Шевченкового слова». До музею завітали п’ятикласники школи-інтернату, ліцею «Сокіл» з педагогами Н. Т. Кобець та О. Є. Шапаренко, аби вшанувати талановитого поета, майстерного живописця, цікавого прозаїка, неординарного музику, мислителя-філософа, великого гуманіста і просвітителя - усебічно обдаровану людину Тараса Шевченка.
   Член обласного літоб’єднання «Степ», лауреат премії «Сокіл степів» Олександр Антоненко представив авторську літературно-музичну композицію «Портрет Шевченка». Поетеса Антоніна Корінь прочитала власний вірш, присвячений Кобзареві. «Заповіт» Шевченка звучав болгарською у виконанні очільника болгарської общини Кіровоградщини Сергія Осадчого.

Під час заходу учні дізналися про зв’язки Шевченка з нашим краєм та переглянули відеозапис балади «Лілея». Тарас Григорович написав її у 1846 році, поклавши в основу фольклорні перекази про перетворення дівчини на квітку. Безневинну дівчину за життя зневажали селяни, тому що вона була незаконнонародженою донькою пана, і вороже ставлення оточуючих врешті-решт призвело її до загибелі. Геніальним автором майстерно передані краса і трагічність історії, яку поет поєднав із спостереженнями, взятими з тогочасного життя. Науковці музею зробили акценти на гуманістичній складовій твору, проектуючи його сюжет на сучасні реалії.
   Кожна епоха по-своєму перечитує геніальні твори великого Кобзаря, відшукує в них співзвучне дню сьогоднішньому, знаходить передбачення на майбутнє. Його твори мають потужний виховний потенціал, спрямований на плекання національної свідомості, духовного збагачення особистості. В рамках проекту «Урок літератури в музеї» Тарасове слово лунало також з уст Дар’ї Стельмакової, Івана Вакуленка, Анни Безулі, Анастасії Малиш та інших «cоколят».

... Читати далі »
Переглядів: 168 | Додав: Yulia | Дата: 20.03.2019