Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»Середа, 22.09.2021, 17:18

Головна » 2019 » Січень » 15

Друга доба для учасників військово-тренувальних зборів розпочалася підйомом, оголошеним черговим офіцером лейтенантом Д. М. Захаревичем о 06:30, гігієнічними процедурами, прибиранням підзвітних приміщень та ранковою зарядкою під керівництвом О. М. Кравченка. Після сніданку І навчальний взвод здійснив екскурсію до музею бойової слави ІІІ окремого полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго, а ІІ взвод відбув на тактичні заняття під керівництвом О. В. Ковальчука.
   Кадети оглянули експозиції чотирьох музейних залів – історії полку та системи повітряно-десантної підготовки; кімнати, присвяченої місії в Республіці Афганістан; зібрання експонатів, привезених учасниками бойових дій на Сході України; залу пам’яті загиблих бійців. Школярі шанобливо слухали розповіді екскурсовода сержанта Вадима Довгорука про бойовий шлях та обставини загибелі однополчан.

Прикладом для наслідування та захоплення є доля й самого Вадима. Восени 2014-го він отримав поранення у Донецькому аеропорту, після лікування знов повернувся на передову. Під час бою під Дебальцево він втратив руку та відморозив ноги, проте не втратив силу духу. Саме зустріч з Вадимом Довгоруком надихнула Святослава Вакарчука на написання пісні «Мить».
   Вадим заснував проект «Сила нації», у рамках якого по всій країні проводить спортивні змагання серед бійців, котрі отримали інвалідність на війні. Указом Президента України нагороджений орденом «За мужність» III ступеня, удостоєний недержавних нагород – ордена «Народний герой України» та медалі ВОГ «Країна» «За незламність духу».

Тактична підготовка кадетів відбувалася на території лісопарку. Польовим виходом керував офіцер-наставник О. В. Ковальчук. Було відпрацьовано прийоми пересування у складі колони за командами, поданими прапорцем та свистком; дії малою групою та індивідуально у лісистій місцевості, ускладненої перешкодами; прийоми маскування на засніженій місцевості. По обіді відбулася ротація навчальних взводів.
... Читати далі »
Переглядів: 254 | Додав: Yulia | Дата: 15.01.2019