Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»Понеділок, 27.09.2021, 00:12

Головна » 2018 » Жовтень » 22

9 жовтня в рамках Тижня козацької слави кадети VI взводу з педагогами-наставниками О. Ф. Лафою та В. В. Андрійченком у відділі абонементу наукової бібліотеки ім. Д. Чижевського прослухали лекцію «Бойові мистецтва козаків». Працівник бібліотеки Ольга Миколаївна Нестеркова розповіла кадетам про військові винаходи козаків та їх таємну розвідку, давні традиції виховання воїна. Кадетів та їх наставників зацікавили відеоролики про український бойовий гопак – відлуння давнього бойового мистецтва, яке демонструвало надзвичайні можливостей, що передавалися з покоління в покоління. У рамках зустрічі також було презентовано книжкову виставку «Хай живе козацька воля, хай живе козацький дух!», на якій представлені книги про козацьких лицарів та історію. Кадети з увагою сприйняли нову для них інформацію та подякували працівникам бібліотеки за цікаву лекцію.

9 жовтня учні 3Б класу з вихователем Т. В. Куліковою побували у обласній бібліотеці для дітей ім. Т. Шевченка. У відділі дитячого та сімейного читання діти оглянули виставку літератури «Безсмертні сторінки козацької слави» та разом з бібліотекарями здійснили медіа-подорожі у минуле козацтва. Як з’явилися перші козаки та як вони несли службу; хто такі джури та які випробування потрібно пройти для того, щоб стати справжнім козаком; чому і коли зникла Запорізька Січ, хто був першим та останнім гетьманом Січі; хто сховав козацькі скарби – багато цікавого про історію української землі та особливості життя козаків на Січі дізналися діти.

Потім хлопчики утворили дві команди та брали участь в ігровому турнірі «Як козаки до бібліотеки ходили». Аби стати джурами, їм довелося ви пройти дев’ять випробувань: швидко відібрати зерно для козацького кулешу; пригадати і записати складові борщу; заспівати пісню; продемонструвати витримку – не кривлячись, з посмішкою з'їсти лимон; спритно і швидко подолати умовні перешкоди під час естафети.

... Читати далі »
Переглядів: 387 | Додав: Yulia | Дата: 22.10.2018