 
11 листопада вихователь 1Б класу Валентина Іванівна Плотнікова з'ясовувала із своїми вихованцями, у яких випадках вогонь людині друг, а у яких може перетворитися на ворога. Виховний захід «Хай дитина знає кожна: жартувать з вогнем не можна!» розпочав перегляд уривку з мультфільму «Корисні підказки» про сміливих вогнеборців. Потім діти з власного досвіду пригадали, коли вогонь стає нам у пригоді: під час приготування їжі, нагрівання води, за потреби зігрітися, освітити темне приміщення тощо. Проте якщо маленька жаринка раптом впаде на хатні речі, на суху траву в лісі, то вмить може спалахнути пожежа, яка причинить багато шкоди і майну, і людям, і природі. Щоб цього не сталося, існують суворі правила користування вогнем.
Якщо знати певні «НЕ», то біда всіх обмине.
Газ та праску НЕ лишай, сірниками НЕ черкай,
НЕ розпалюй сам багаття, НЕ розводь вогонь у хаті -
Легко вогник запалить, та не просто погасить.
Чи всі «Не» першачки гарно запам’ятали, вихователь перевірила у ході невеликої вікторини та під час відгування загадок. Найбільш активними учасниками обговорення, декламаторами віршів були Анна Сидорова, Артем Рудов, Марія Геращенко, Назар Семенов. Ролі юних пожежних виконали Олександр Линюк та Артем Фабрика.
Відтепер всі першокласники знають, як не допустити пожежі вдома; як діяти, якщо вона все-таки трапилася, як викликати пожежну службу. Але не достатньо тільки знати – слід дотримуватися правил пожежної безпеки і завжди виконувати їх вимоги.
Вивчіть правила пожежні, будьте завжди обережні.
Знає хай дитина кожна: жартувать з вогнем не можна!
...
Читать дальше »
Просмотров: 359 |
Добавил: Yulia |
Дата: 13.11.2017
|

Однією з форм навчання учнів основам безпеки є проведення екскурсій до пожежно-технічної виставки-музею обласного Управління ДСНС. У рамках Тижня знань безпеки життєдіяльності «Сірники не чіпай - вогонь не закликай» вихователі Н. Т. Кобець та Я. В. Матяж організували знайомство восьмикласників з історією та сучасністю пожежно-рятувальної служби. Екскурсія відбулася 10 листопада з метою продемонструвати учням небезпеку вогню та жахливі наслідки пожежі, обговорити причини її виникнення, наголосити на цінності життя та виховувати відповідальність за нього.

В доступній формі завідувач виставкою Оксана Мачак познайомила відвідувачів з історією становлення пожежної справи на теренах рідного краю, привернула увагу до діаграми, що відтворює найбільшу у місті пожежу. У залі профілактики та попередження пожеж учні за допомогою дзеркальної діорами взнали, які етапи проходить пожежа від іскри до повної ліквідації, оглянули макети застарілих боєприпасів часів Другої світової війни, зразки сучасних вибухонебезпечних предметів, замаскованих під звичайні предмети, та дізналися про дії у разі виявлення такого предмета.

Екскурсанти отримали інформацію про сигнали оповіщення цивільного захисту, сучасні засоби гасіння пожежі, великий емоційний вплив мали дуже реалістичні макети та справжні предмети побуту, що відтворюють стан будівлі під час та після пожежі. Також у експозиції широко представлені зразки пожежного обладнання та одягу бійців пожежно-рятувальної служби. І експонати музею, і кваліфікована розповідь екскурсовода донесли до свідомості підлітків думку про необхідність дотримання правил безпеки життєдіяльності у повсякденному житті.
...
Читать дальше »
Просмотров: 582 |
Добавил: Yulia |
Дата: 13.11.2017
|
|