
Черкащина - серце України, столиця гетьманства, козацький край. Тут батьківщина Тараса Шевченка та Богдана Хмельницького, тут пройшла Коліївщина і шлях Северина Наливайка. Екскурсія по Черкащині - це можливість своїми очима побачити місця, які увійшли до підручників історії. Учні школи-інтернату давно опанували романтичну «Софіївку», пройшли дорогами великих гетьманів до славного міста Чигирин, відвідували Богданову гору, бачили тисячолітній дуб Максима Залізняка… А четвертокласники – вихованці С. Ю. Ігнатьєвої та В. М. Кириченко відкрили новий маршрут: подорож до села Грушківка, яку здійснили разом з батьками і вчителями 14 жовтня.

Ця місцина колись була обрана невтомними мандрівниками–чумаками як пункт короткого відпочинку, а згодом і для життя з родиною та нащадками. І народилося село, яке стало своєрідною брамою Холодноярщини. На початку ХХ століття, будуючи церкву, мешканці посадили обабіч її порогу дві груші, які плодоносять і досі. Груша є символом родини та материнської турботи і вважається деревом Богородиці. Оскільки їхня подорож припала на Покрову, діти відвідали ту побудовану в 1903 році церкву Успіння Пресвятої Богородиці, дізналися про історію села і церкви, про ікони, що в ній зберігаються, та багато інших цікавинок.

Багато їм розповіли про справді чарівне дерево, яке дало селу назву. Бо ж груша частує нас солодкими плодами, лікує, співає у скрипках і духових інструментах, працює у прядках та столярних верстатах, дає цілюще повітря… Діти брали участь у інтригуючому козацькому квесті територією села та вдало виконали всі його завдання.
...
Читать дальше »