З покращенням погодних умов активізувалася робота з загальної фізичної та спеціальної підготовки кадетів. 19 квітня група учнів 6Б та 7Б класів, вихователь І. С. Черчелюк, керівник «Школи безпеки» О. П. Капчеля здійснила велопробіг у районі лісопарку.
21 квітня спільно з представниками ЦК ТСОУ (ДТСААФ) та бійцями-спецпризначенцями ЗСУ було проведено заняття гуртка «Джура - Сокіл», керівник В. В. Андрійченко. Колишні та діючі військовослужбовці організували для кадетів ІІ-ІІІ взводів навчання зі збірки-розбірки АК-47, спорядження магазину автомату набоями, відпрацювання команди «Зайняти вогневу позицію», керували нормативними стрільбами з пневматичної зброї. Професіонали схвально оцінили рівень набутих кадетами спеціальних навичок.
 Захід відбувся в рамках впровадження територіальним підрозділом ЦК ТСОУ, керівник С. М. Шишкін спільних з Головним управлінням Національної гвардії України програм, спрямованих на підготовку призовників до захисту Батьківщини, їх військово-патріотичного виховання тощо.
У Кіровоградському районі на території сіл Велика Северинка та Високі Байраки за ініціативи очільника льотної академії Сергія Неділька планують створити музейно-туристичний комплекс під відкритим небом «Земля козака Мамая». На думку керівників проекту популяризація образу козака Мамая сприятиме патріотичному вихованню молоді, зможе підняти туристичний рейтинг Кіровоградщини й зацікавити іноземних туристів. В одній із кімнат академії тривають роботи зі створення експозиції «Постать козака Мамая в історії нашого краю». Вже є кілька десятків експонатів: картина на склі «Я козак Мамай, мене не чіпай», композиція в техніці витинання «Козак Мамай», текстильне панно в техніці клаптикового шитва «Козак Мамай на варті рідної землі», керамічний пласт «Козацькому роду нема переводу», серія картин у техніці різьблення «Козацька слава» та інші.
До цієї роботи також долучився Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, директор А. А. Лісота. 21 квітня 2015 року у с. Велика Северинка Кіровоградського району відбулося урочисте відкриття VI обласних змагань зі спортивних походів, присвячених постаті ко
... Читать дальше »
Відповідно до Указу Президента України «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» в Україні започатковується традиція святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам'яті та примирення.
Символом Дня пам'яті та примирення і Дня Перемоги обрано червоний мак, цьогорічне гасло: «1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо».
Червоний мак як символ вшанування жертв війни вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Дизайн українського червоного маку розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам'яті та Національної телекомпанії України; автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі. Поруч з квіткою розміщено дати початку і закінчення Другої світової війни та гасло. Цього року за нагоди 70-тої річниці перемоги над нацизмом Українським інститутом національної пам'яті запропоновано гасло «1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо». Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам'ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об'єднані нації. Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.
З 22 квітня по 8 травня у навчальному закладі реалізується проект «Пам'ятаємо… Шану складаємо». У рамках проекту відбудуться такі заходи:
5 травня - конкурс творчих робіт для учнів 1-4 класів (малюнки, аплікації, колаж) «Я пам'ятаю! Я пишаюся!», конкурс творчих робіт для учнів 5-8 класів «Тих днів із пам'яті не стерти і сьогодні». 6 травня - конференція для учнів 9-11 класів «Переосмислення ролі української нації в цивілізаційному процесі боротьби проти нацизму та фашизму в період Другої світової війни. День Перемоги та День пам’яті та примирення. Роль народу в світлі сучасних подій у світі». 7 травня - участь у міському військово-патріотичному конкурсі строю і пісні «Майбутній захисник України». 7-8 травня - благодійний розпродаж символів «червоний мак». Зібрані кошти будуть перераховані ветерану Великої Вітчизняної війни Марії Петрівні Майданюк. 8 травня – покладання квітів до пам’ятних знаків воїнам-визволителям.