13 лютого до школи-інтернату завітав Євген Геннадійович Богданов - випускник 1984 року, військовослужбовець українського добровольчого батальйону ОУН, який дислокується у с. Піски Донецької області. У розпорядження кадетів та старшокласників, що вивчають основи військової підготовки, він надав частину своєї бойової екіпіровки - розвантажувальний (його ще називають тактичний) жилет. Він призначений для «розвантаження» бійця, тобто рівномірного розподілу необхідного бойового спорядження, що досягається великою кількістю кишень. В них розміщують особисту зброю та магазини до неї, ручні гранати, рацію, флягу, ніж, ліхтар, аптечку, карти тощо.
До кабінету «Захист Вітчизни» було передано шеврони військової частини, а заповітний талісман - натільний хрестик дістався кадету ІІ взводу Олегу Пашкову.
16 лютого в Кіровоградській льотій академії відбулося практичне заняття з пошуково-рятувальних робіт для кадетів ІІ взводу. Хлопці пізнавали прийоми виживання в екстремальній ситуації, набували навички долікарської допомоги, опановували прикладні рятувальні дисципліни. Співпрацю з вишем буде продовжено, і участь у заняттях на базі кафедри пошуку, рятування та безпеки на транспорті факультету обслуговування повітряного руху КЛА НАУ братимуть кадети 8Б, 9Б, 6Б класів.
Під час відвідування академії відбулося спілкування учнів з заступником голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергієм Петровичем Коваленком, який був гостем урочистостей з нагоди відкриття клубу україно-норвезької співпраці.
Просмотров: 477 |
Добавил: Yulia |
Дата: 16.02.2015
|
 Наприкінці минулого року Андрій Олексійович Бардаков, нині - учитель НВО № 20, під час семінару-практикуму розповів учителям трудового навчання шкіл Кіровограда про технологію виготовлення школярами міні-пічок для солдатів, які можна носити в кишенях і які є незамінними в польових умовах. «Викрійки» пристроїв було передано до навчальних закладів, і до виготовлення пічок під керівництвом О. В. Іщенка долучилися хлопці школи-інтернату.
Такий пристрій роблять з декількох металевих полотен, що кріпляться заклепками. Робота клопітка і відповідальна, її виконують найбільш умілі та працелюбні учні з числа гуртківців. А дівчата під керівництвом О. Р. Черчелюк з тканини шиють для міні-пічок чохли, щоб у середину не потрапляла волога, а носити було зручніше.
Розтоплюють пічку сухим спиртом, після чого на ній можна підігріти воду, заварити чай або ж просто зігрітись.
Цей диво-пристрій був протестований на надійність та ефективність, і якщо перші міні-пічки виготовляли, як казав Андрій Олексійович, «наосліп», не знаючи, чи будуть вони потрібні, то з часом волонтери почали звертатись із проханням робити їх побільше, адже військовим вони подобаються. Перевагою є і те, що тепло виділяється під час горіння сухого спирту, а тому не супроводжується димом.
Ми дуже сподіваємось, що хитке сьогоднішнє перемир'я перетвориться на міцний мир, і прилади, що виготовляють учні, не знадобляться в районі бойових дій, а додадуть комфорту і будуть в нагоді бійцям, що несуть службу на кордоні та блокпостах.
Просмотров: 489 |
Добавил: Yulia |
Дата: 16.02.2015
|
|