22 травня на запрошення Кіровоградського обласного краєзнавчого музею учні 8А кл. відвідали дивовижну виставку «Природа нашого краю». Вони побачили представлені в експозиції палеонтологічні знахідки, що дозволили доторкнутися до сивої давнини нашого краю: палеонтологічну колекцію з відбитками прадавніх рослин, скам’янілі мушлі викопних молюсків, кістки хребетних тварин, що мешкали на нашій території десятки та сотні тисяч років тому.
Увагу екскурсантів та їх класного керівника - учителя української мови Н. А. Бондаровської привернула виставка «Любіть Україну свою…», присвячена 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка. Також вони з цікавістю оглянули оновлену, нещодавно відкриту після семирічної перерви експозицію відділу історії. Завдяки хронологічно вибудуваній експозиції учні прослідкували розвиток краю з найдавніших часів до сьогодення, побачили шанобливо збережені раритети, згадали важливі події.
Експонати, представлені в експозиціях дев'яти виставкових залів, висвітлюють теми «Археологічна минувшина Кіровоградщини», «Заселення краю», «Від УНР до УРСР», «Кіровоградщина у роки Великої Вітчизняної війни», «Володимир Винниченко. Повернення» тощо. Дуже цінною, вражаючою своєю різноманітністю і унікальністю є всесвітньовідома колекція О. Б. Ільїна.
Серед виставлених предметів є такі, що взагалі ніколи не експонувалися широкому загалу, зокрема колекція грошових купюр, випущених в обіг на Україні німецьким командуванням в окупаційний період. Про цей та інші цікаві факти учні дізналися з захоплюючої докладної розповіді екскурсовода науково-освітнього відділу музею Михайла Валерійовича Шульги. Дякуємо просвітницькій установі за співпрацю з нашим навчальним закладом.
