Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»Среда, 22.03.2023, 02:40

Вітаю Вас Гость | RSS
Головна | | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Форма входу


Зараз на сайті
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Друзі сайту

Безкоштовний для навчальних закладів антивірус в межах співпраці Zillya! з МОН України по програмі «Захистимо майбутнє»

Головна » 2013 » Декабрь » 12
 
   Відділ краєзнавства Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І.Чижевського продовжує реалізацію проекту «Краєзнавчі студії». Темою чергового засідання, що відбулося 11 грудня, було "Кавказькі витязі в Єлисаветграді: навчання в Єлисаветградському кавалерійському училищі та участь у І світовій війні”. На засіданні краєзнавець Оксана Гончарова ознайомила запрошених, серед яких були кадети І взводу, куратор В. В. Андрійченко, з невідомими сторінками життя Мугуддіна Доногуєва та Миколи Базоркіна, які навчалися в Єлисаветградському кавалерійському училищі, зробили військову кар’єру, були учасниками І світової війни.
 
    Довідка.
    Великий грузинський поет і державний діяч XII ст. Шота Руставелі написав епічну поему «Витязь у тигровій шкурі». Мухутдін Доногуєв та Микола Базоркін теж були витязями, але носили форму офіцерів армії Російської Імперії, до якої у свій час входила і Україна. За одним із тлумачень слово «витязь» походить від давньослов’янської мови і означає «кінний воїн». Кінними воїнами були кавалеристи - вихованці славетної Південної школи, як колишні юнкера ЄКУ (Єлисаветградського кавалерійського училища) лагідно називали своє училище. Наприклад, представник відомої у Єлисаветграді родини Вайтенсів-Яковлєвих Филип Вайтенс у 1905-1907 рр. внавчався в ЄКУ. Його товаришами та однокурсниками були Мугуддін Доногуєв, гордовитий та хоробрий дагестанський офіцер, Георгіївський кавалер, герой Російсько-японської та I світової воєн, який героїчно загинув у 1915 р., та доблесний син Інгушетії, у якому кавказька кров поєдналася з російською, Микола (Мурат) Базоркін, відчайдушний вояк, герой Російсько-японської та I світової воєн.
   Відомий британський журналіст та драматург І. Зангвилл у одній із своїх п'єс порівняв США з таким собі «плавильним котлом», в якому поєдналися представники багатьох народів та культур і, як наслідок, створилася єдина, дуже впевнена в собі, американська нація. Така сама «нація» випускників створювалася і в Єлисаветграді. Окрім українців і росіян свій внесок в її створення зробило багато славетних синів Кавказу та представників інших народів, зокрема, згадуваний Филип Вайтенс мав фінно-бельгійське коріння, а ще в ЄКУ навчався один з нащадків кримського хана Гірея.
За матеріалами КОУНБ ім. Д. І.Чижевського
Просмотров: 583 | Добавил: Yulia | Дата: 12.12.2013

Пошук

Календар
«  Декабрь 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Випадкове фото

Архів записів

Статистика


Copyright MyCorp © 2023
Інформація оновлюється
Создать бесплатный сайт с uCoz