
До 22-й річниці Незалежності України у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка декоративно-ужиткового мистецтва «Дерево життя». Матеріали для її створення надав колекціонер-краєзнавець, збирач старожитностей кіровоградець В. Г. Нагорний.

23 жовтня цю унікальну етнографічну виставку переглянули учні 7А та 8А класів з педагогами Н. А. Бондаровською та І. Г. Романюк. Відвідувачі ознайомилися з експозицією, у якій представлено близько 600 предметів: вироби з кераміки та предмети гончарства, посуд, деревообробний інструмент, предмети народної деревообробки, знаряддя праці, вишиті рушники та домоткані доріжки, декоративні рами, прикраси, побутові речі та хатнє начиння селян кінця 19-го – початку 20 століття.

Екскурсовод музею Михайло Шульга провів учнів і іншими залами музею. Школярі були зачаровані цією зустріччю з минулим: зацікавлено розглядали дивовижні вироби деревообробки – однієї з найрозвиненіших галузей матеріальної культури України, робили нотатки, мріяли, уявляли себе то скіфами, то воїнами Великої Вітчизняної війни. Найбільш захоплюючою була екскурсія в історичному залі. Діти зрозуміли, що наші далекі предки були великими майстрами, могутніми вояками, талановитими митцями. Дякуємо організаторам заходу за можливість доторкнутися до рідної історії.