
5 жовтня за ініціативи і матеріальної підтримки профспілкового комітету працівники закладу побували з екскурсією у місті Вінниця. Першим пунктом на маршруті їх слідування був історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв фашизму. Події Великої Вітчизняної війни ніколи не перестануть цікавити і хвилювати наших співвітчизників. Війна закарбувалась у серцях трагізмом втрат і величчю подвигів; про неї нагадує скорбота за померлими, вшанування живих героїв. Тому не дивно, що залишки ставки Гітлера «Вервольф» під Вінницею викликали інтерес у екскурсантів не лише як місце, пов’язане з постаттю нацистського ватажка. Братська могила військовополонених, які загинули під час будівництва ставки – це красномовне нагадування про жахи фашизму та цінність мирного життя.

Потім учасники подорожі побували у Національному музеї-садибі М. І. Пирогова, де впродовж останніх двадцяти років жив і працював видатний вчений, геніальний хірург, анатом, творець воєнно-польової хірургії, засновник Товариства Червоного Хреста, педагог і громадський діяч Микола Іванович Пирогов. Живописна садиба Вишня з будинком і аптекою, що споруджені М.І. Пироговим, отримала свою назву від річки Вишня. Об’єктом музейного комплексу, який використовується для широкої популяризації досягнень вітчизняної медичної науки, є також церква-некрополь, у якій покоїться набальзамоване тіло видатного хірурга.

Цікавою і захоплюючою виявилася екскурсія містом. Прекрасні краєвиди Вінниці та казкове фонтанне шоу нікого не залишили байдужим. Світломузичний фонтан – частина комплексного проекту з реконструкції набережної р. Південний Буг біля Вінницької Кондитерської фабрики «Roshen», реалізованого Фондом Петра Порошенка. В рамках проекту було укріплено берегову лінію довжиною 700 м, обладнано пішохідну зону та зони відпочинку, амфітеатр для перегляду фонтанного шоу. Саме водно-музичне шоу, із захватом переглянуте учасниками екскурсії, і стало ефектною кульмінацією святкової подорожі.

Дякуємо ініціатору і організатору поїздки голові профспілки закладу Т. О. Герасимовій-Молчан.