Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»П`ятниця, 16.04.2021, 11:16

Головна » 2014 » Лютий » 18 » ... І дев’ять років юність нищив чужий для нас Афганістан
... І дев’ять років юність нищив чужий для нас Афганістан

17 лютого в актовій залі школи відбулася зустріч з воїнами-інтернаціоналістами «Афганістан – біль в моїй душі», приурочена до 25-ї річниці виведення обмеженого контингенту Радянських військ з Республіки Афганістан. Головними героями заходу були почесні гості – учасники бойових дій Віктор Миколайович Остащук, Микола Миколайович Рогожко, Юрій Вікторович Коврига.

Їх стоячи, утворивши «живий коридор», зустрічали кадети І-ІІІ взводів, учні 8-11 класів, педагоги та працівники закладу, а потім учні 8А класу звернулися до воїнів-«афганців» з теплими словами привітань. Гості та учасники заходу вшанували пам’ять про загиблих хвилиною мовчання. «Станьмо, постіймо хвилину, нехай у нас не заболять ноги, а тільки защемить серце за тих, хто світить нам із небес, а може, із підбитим крилом ніяк не перелетить Афганської гори».

Ця зустріч – данина пам’яті всім, хто причетний до героїчної і трагічної афганської війни. З особистих спогадів воїнів-афганців, перегляду тематичних відеоматеріалів старшокласники дізналися про ті страшні події, співпереживали їх учасникам, співчували мамам та дружинам, які не дочекалися повернення своїх рідних. Всі, хто виступав перед школярами, наголошували на величезному значенні зустрічі для військово-патріотичного виховання кадетів, закликали вчитися доблесті та відданому служінню Батьківщині на прикладі героїв минулого.
   Майже годину в залі лунали присвячені загиблим та живим солдатам пісні у виконанні лауреата Міжнародного фестивалю героїко-патріотичної пісні вокально-інструментального ансамблю «Ташакор». Назва гурту мовою фарсі означає «дякую». Це музичний колектив Білоцерківської міської первинної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), репертуар якого складають професійні та аматорські пісні про Афганістан, бойових побратимів, рідну Україну...

У заключному слові директор школи-інтернату поділився з учнями власним сприйняттям тих подій як сучасника, вклонився подвигу воїнів-інтернаціоналістів та побажав їм здоров’я. До учасників зустрічі звернулася присутня на заході головний спеціаліст відділу інспектування навчальних закладів управління освіти О. В. Журавльова, яка відмітила його теплу та піднесену атмосферу, щирість та проникливість слів, що лунали, та чуйність дітей, яким вони були адресовані.
    Щиро дякуємо за увагу до навчального закладу всім нашим гостям.

Голова Кіровоградської обласної організації УСВА Віктор Миколайович Остащук з 1985 по 1986 рік проходив службу в 181-му мотострілецькому полку (Кабул), у 1987 звільнився в запас з 99 окремого медико-санітарного батальйону (Кундуз), нагороджений медаллю «За боевые заслуги».
   Після повернення з армії закінчив курси офіцерів запасу, здобув спеціальності сервісного інженера з обслуговування та ремонту складної побутової техніки, вчителя ДПЮ, фізкультури. Очолює Онуфріївську районну організацію Всеукраїнського дитячого патріотичного об’єднання «Майбутнє України», працює в Онуфріївському районному спортивно-технічному клубі Товариства сприяння обороні України.
   Член правління міської організації ветеранів воїнів-афганців, учасник бойових дій у складі 345-го окремого гвардійського парашутно-десантного полку, підполковник у відставці Микола Миколайович Рогожко. За мужність і героїзм, проявлені особовим складом при виконанні інтернаціонального обов'язку, в 1980 році полку було вручено орден Червоного Прапора.
   Капітан у відставці Юрій Вікторович Коврига у 1986 році закінчив Київське вище зенітно-ракетне інженерне училище, в лютому 1988 року був направлений для проходження подальшої служби до Республіки Афганістан. Служив у м. Шиндант, провінція Герат, в 371-у мотострілецькому полку на посаді командира зенітно-автомобільного артилерійського взводу. У грудні 1988 року під час виконання бойового завдання (супроводів колони) отримав важке поранення (підрив бронетехніки), яке призвело до ампутації правої ноги, інвалід війни І групи. Після поранення два роки лікувався у різних шпиталях колишнього Союзу, там і дізнався про остаточний вивід Радянських військ з Афганістану у лютому 1989 року.
Переглядів: 628 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Лютий 2014  »