Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»Середа, 22.09.2021, 03:22

Головна » 2013 » Червень » 12 » Знайомство з пам’яткою історії і культури
Знайомство з пам’яткою історії і культури

Два тижні в школі-інтернаті функціонував профільний загін з трудового навчання на базі 10 класу. Під керівництвом вчителя праці А. О. Бардакова, вих. Н. Ю. Сухової та кл. кер. Л. С. Варніцької учні виконували роботи з прибирання та поточного ремонту школи. За традицією, підтриманою шефами навчального закладу - профспілками УМВС в Кіровоградській області, після завершення практики десятикласники отримали можливість 7 червня здійснити автобусну екскурсію. Цього разу обраний ними маршрут пролягав до національного історико-культурного заповідника "Чигирин".

У центральній частині міста розташована пам’ятка садово-паркового мистецтва - Замкова гора. На ній знаходяться визначні споруди: величний (висотою 18,6 м) монумент Богдану Хмельницькому; кам'яний хрест на честь героїв битв з польсько-шляхетськими та турецькими загарбниками; реконструйований бастіон П. Дорошенка – частина Чигиринської фортеці XVII ст., з якого відкривається чудовий краєвид. На честь перебування у місті Тараса Шевченка встановлено пам'ятний знак та стилізований пам'ятник «Кобзар».

Екскурсанти відвідали розташований біля підніжжя Замкової гори музей Б. Хмельницького. Першим експонатом, який вони побачили, був портрет великого гетьмана, проте, як дізналися учні, Хмельницький ніколи не позував художникам; всі його портрети написані із словесного опису, тому й різняться. Також у музеї представлені прикраси та побутові речі того часу; музичні інструменти, зокрема бандура; військові обладунки – одяг вояків, гармати, шаблі, ножі, арбалети).

Наступною зупинкою екскурсантів був Суботівський історичний музей, заснований в приміщенні церкви Святого Іллі, що була збудована за наказом і коштом гетьмана Б. Хмельницького. В ній 1657 року його і було поховано. Поруч з церквою-усипальницею знаходиться замчище Б. Хмельницького – місце його колишнього маєтку, гетьманська резиденція – типовий для того часу шляхетський оборонний двір.
   Потім учні відвідали Холодний Яр – реліктовий лісовий масив з пересіченим рельєфом. З цим урочищем пов’язано багато знаменних подій історії України: національна революція XVII століття, повстання Коліївщина 1768 р., Холодноярська республіка 1918-1922 рр., партизанський рух в роки Великої Вітчизняної війни. На честь цих подій встановлено пам’ятники і пам’ятні знаки. Найбільш визначною з відвіданих пам’яток Холодного Яру є Свято-Троїцька церква Мотронинського монастиря. На хуторі Буда учнів здивував дуб-велетень. В народі його називають за іменем одного з ватажків Коліївщини дубом Максима Залізняка. Вік дерева обчислюють далеко за 1000 років, і під його кроною знайшло відпочинок чимало відомих і невідомих людей.
Переглядів: 514 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Червень 2013  »