Наступного року ЗНО з української мови та літератури розділять на два:
Українська мова. Міститиме лише завдання з української мови, а саме 39 завдань закритих форм (з вибором відповіді або на встановлення відповідності) та 1 завдання відкритої форми на надання розгорнутої письмової відповіді;
Українська мова і література. Міститиме як завдання з української мови, так і з української літератури, а саме 24 завдання з української літератури та 39 – з української мови закритих форм (з вибором відповіді та на встановлення відповідності), а також 4 завдання з української мови відкритих форм із наданням письмової відповіді, зокрема 3 завдання, які передбачають надання короткої письмової відповіді, та 1 завдання, яке передбачає надання розгорнутої письмової відповіді.
Випускники шкіл у 2021 році матимуть можливість обрати різновид тестування, який їм необхідний.
“Спільними для обох варіантів сертифікаційних робіт (тестів) є 39 завдань закритих форм та 1 завдання відкритої форми на надання розгорнутої відповіді з української мови. Результати виконання цих завдань будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації з української мови.
Для вступу до закладів вищої освіти зараховуватимуться результати виконання відповідно або всіх завдань сертифікаційної роботи (тесту) з української мови, або всіх завдань сертифікаційної роботи з української мови та літератури”, – зазначили в центрі.
В установі додали, що, залежно від спеціальності, абітурієнтам буде потрібен певний різновид тестів.
“Перелік спеціальностей, для вступу на які необхідним буде виконання того чи того варіанта сертифікаційної роботи (тесту), буде визначено в “Умовах прийому на навчання до закладів вищої освіти України у 2021 році””, – пояснили там.
Також мають змінити форму відкритого завдання “Власне висловлення”. Докладніше про це в центрі пообіцяли розповісти згодом.
Найбільш затребувані професії на Кіровоградщині
Найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування, представників найпростіших професій, кваліфікованих робітників з інструментом та працівників сфери торгівлі та послуг. За видами економічної діяльності: 32% вакансій пропонується у сільському господарстві, на підприємствах переробної промисловості 14%, в оптовій та роздрібній торгівлі 12%.
У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників – це трактористи-машиністи сільськогосподарського виробництва, водії, швачки, трактористи, слюсарі-ремонтники, оператори заправних станцій, електрогазозварники, машиністи (кочегари) котельної, електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування, оператори котельні, слюсарі з ремонту сільськогосподарських машин і устаткування, електромонтери з експлуатації розподільних мереж, слюсарі-сантехніки та слюсарі з ремонту сільськогосподарських машин.
Також затребувані працівники сфери послуг (продавці, охоронники, кухарі, молодші медичні сестри, соціальні робітники, помічники вихователя). Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – спеціалісти державної служби, бухгалтери, медичні сестри, фахівці, вчителі закладу загальної середньої освіти, вихователі, державні виконавці, інспектори, агрономи, економісти, електрики дільниці, інженери та механіки.