Kомунальний заклад «Ліцей «Сокіл» Міської ради міста Кропивницького»Четверг, 02.02.2023, 01:05

Вітаю Вас Гость | RSS
Головна | Наша історія | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Форма входу


Зараз на сайті
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Друзі сайту

Безкоштовний для навчальних закладів антивірус в межах співпраці Zillya! з МОН України по програмі «Захистимо майбутнє»

Наша історія

В. О. Сухомлинський писав, що «Справжня школа - це не тільки місце, де діти набувають знань і вмінь. Навчання – дуже важлива, але не єдина сфера духовного життя дитини… Справжня школа - це багатогранне духовне життя дитячого колективу, в якому вихователь і вихованець об'єднані багатьма інтересами і захопленнями.” Саме такою школою став комунальний заклад "Навчально-виховне об'єднання "Загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів, ліцей «Сокіл», центр позашкільного виховання Кіровоградської міської ради Кіровоградської області".
             
      1 жовтня 1960 року було набрано штат співробітників, а в грудні 240 учнів закладу заповнили просторі світлі класні кімнати. Першим директором школи була Вороніна Ніна Федорівна. Навчальний процес забезпечувався міцною матеріально-технічною базою: кабінетами, обладнаними необхідним навчальним приладдям, майстернями, підсобним господарством. Був закладений великий фруктовий сад. 

За час існування школи директорами були: Олександр Федорович Мальований, Михайло Андрійович Бровченко, М. Н. Щевцова, Людмила Іванівна Мельник, Марія Павлівна Гетьман, з 2001 року – Сергій Дмитрович Сторчаус.

         З часом матеріально-технічна база застаріла і виникла потреба у її відновленні. Із змінами в суспільстві була прийнята Постанова Верховної ради «Про  посилену увагу школам, дитячим будинкам та інтернатним закладам». Відповідно у закладі проходять реконструкція шкільних приміщень, реорганізація навчально-виховного процесу.

В 1990-1991 навчальному році на базі школи відкривається клас довузівскьої підготовки з поглибленим вивченням хореографії. В наступні роки в школі розвивались профілі: іноземна мова (англійська і німецька), образотворче мистецтво і музика.

        З метою забезпечення сільських районів області кваліфікованими кадрами педагогів-фахівців, надання ґрунтовної всебічної допомоги сільській молоді у  підготовці до навчання у вищому педагогічному навчальному закладі на базі Кіровоградської школи-інтернат було створено ІХ-ХІ класи довузівської підготовки для вступу до Кіровоградського педагогічного інституту ім. В. В. Винниченка на факультети:
• педагогічний;
• музично-педагогічний;
• іноземних мов.

      Відповідно до вимог Державної національної програми «Освіта» щодо формування гармонійно розвинутої особистості з високим національним, культурним потенціалом та з метою подальшого піднесення художнього рівня творчих колективів школи-інтернату у 1994 році на базі школи створено Центр позашкільної освіти «Оріон».

    З 2002/03 відповідно до Концепції профільного навчання в старшій школі в 10-11 класах профільне навчання здійснюється за такими напрямками:
- філологічний з поглибленим вивченням іноземних мов (англійської та німецької мов);
- суспільно-гуманітарний з поглибленим вивченням історії.

     У 2003/04 н. р. було обрано шкільний парламент - вищу форму учнівського самоврядування. 

     З 2008/09 н. р. в 10-11 класах здійснюється профільне навчання за наступними напрямками: 
- філологічний з поглибленим вивченням іноземних мов (англійської та німецької мов);
- спортивний.

     У 2008/09 н. р. відкриті класи для дітей зі зниженим зором. У 2012/13 н. р. відкриті кадетські класи (5 та 7). З 2013/14 н. р. відкрито ліцейний клас з поглибленим вивченням правознавства. 

    Наша школа-інтернат - своєрідний теплий і затишний дім для учнів, бо тут вони не тільки вчаться, але й за бажанням можуть перебувати цілодобово. І як добре, що тут працюють педагоги, одержимі прагненням зробити життя дітей цікавим, змістовним, незабутнім. Це не просто високо кваліфіковані фахівці, а, в першу чергу, чуйні педагоги, які в кожній дитині вбачають неповторну особистість, розкривають її обдарування, таланти.

Пошук

Календар
«  Февраль 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

Випадкове фото

Архів записів

Статистика


Copyright MyCorp © 2023
Інформація оновлюється
Создать бесплатный сайт с uCoz