ЯРМАРОК УЧИТЕЛІВ
У тому, якими будуть стосунки між учителем і дитиною, велику роль відіграє батьківська позиція. «Освіта України» пропонує кілька порад для мам і татусів. Одна з авторів цих шпальт — мати двох дітей — відповідально заявляє, що принаймні дві перші діють стовідсотково. А дотримуватися шостої поради іноді буває дуже важко. Отже...
-
Якщо у вас дитина дошкільного віку, і саме час замислити ся над вибором навчального закладу, запам'ятайте основне: вибирати треба не престижну школу, не найновішу програму, а саме вчителя! Зазвичай у кожній школі відбуваються «відкриті уроки» перед початком набору нових школярів. Не полінуйтеся, відвідайте їх: ці уроки проводять учителі, які саме мають набирати перші класи. А перше враження часто буває найбільш правильним.
-
Треба брати до уваги психологічні особливості вчителя. Адже одні віддають перевагу жвавим дітям, які буквально «хапають на льоту» навчальний матеріал. Іншим до вподоби спокійні й дисципліновані діти. А шкільний психолог добре знайомий і з тими, і з іншими. Поспілкувавшись з Вашою дитиною, він зможе «посватати» вам саме того вчителя, з яким дитині буде комфортно.
-
Не соромтеся розпитати батьків старших дітей, які живуть поряд з вами, про шкільних учителів і про переваги й недоліки тієї чи іншої школи.
-
Якщо стосунки дитини з учителем не склалися (особливо в молодшій школі (!), можливо, є сенс замислитися, чи не перевести малюка до іншого класу або навіть школи. Бо цей перший досвід формує в малюка любов чи нелюбов (!) до навчання на все подальше життя.
-
Якщо в сина чи доньки є конфлікти з якимось учителем- «предметником» (маємо на увазі середню і старшу школу), не полінуйтеся відвідати викладача і особисто з ним поспілкуватися, аби довідатися, що саме не подобається йому у вашій дитині. Звісно, це має бути конструктивний діалог, а не спроба з'ясувати стосунки на підвищених тонах.
-
Останнє правило: ніколи (!) не дозволяйте собі лаяти вчителя при дитині! Якщо ви виявляєте зневагу до викладача, то робите дитині ведмежу послугу. Учень теж почне зверхньо ставитися до свого педагога. Як результат — той теж, м'яко кажучи, не любитиме вашу дитину. І скажіть, кому від цього буде гірше?
«Освіта України», № 85-86, 7 листопада 2011 року |