П`ятниця, 14.12.2018, 22:23

Головна » 2017 » Грудень » 26 » Знайомство з народними традиціями
Знайомство з народними традиціями

21 грудня учні 2А класу з класним керівником Оленою Вікторівною Клочковою та вихователем Тетяною Борисівною Пономаренко провели виховну годину «Народні свята зимового циклу», на яку запросили першокласників.
   Спершу діти познайомилися зі святом Андрія або, як ще його називають у народі, – Калита, котре припадає на 13 грудня. Воно знаменує поворот сонця із зими на літо і в дохристиянські часи звалося Калитою; пізніше цю назву змінило ім’я святого апостола Андрія, який приніс християнську віру в Київ.
   Діти дізналися, що за народними традиціями готувались до свята і хлопці, і дівчата. Дівчата пекли калиту – коржа, намагаючись, щоб вона була сухою і важко відкушувалась. А ввечері калиту підв’язували червоною стрічкою і починався обряд кусання калити.

Також другокласники згадали ще одне свято – святвечір або багата кутя. Його відзначають напередодні Різдва. Одним із звичаїв наших предків на святвечір було ставити на покуті дідуха – сніп із жита, пшениці або вівса, класти хліб та узвар – компот із сухофруктів: груш, слив, вишень, яблук тощо. Головною стравою була кутя.
   Як тільки на небі сходила перша зірка, сім’я сідала вечеряти. А пізніше колядники заходили в двір, кликали господаря і співали його родині величальних пісень. Ці пісні стали називати колядами або колядками. Діти показали фрагменти святкування цих свят.
   Педагоги та учні 2А класу та їхні батьки щиро вітають усіх з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим!
Щоб ваша хата килимами слалась,
а м’ясо і сало у печі шкварчало!
Щоб були у вас завжди паляниці запашні,
шулики і пиріжки, і пухнасті пампушки!
Переглядів: 79 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Грудень 2017  »