Вівторок, 16.01.2018, 10:15

Головна » 2010 » Листопад » 1 » Знайомимося з традиціями інших країн
Знайомимося з традиціями інших країн
    Про Хеллоуїн, або переддень Дня всіх святих, який святкується в останній день жовтня, нашим вихованцям розповіла студентка з Німеччини Евелін Муршель.
    Коріння цього дивного свята відводить нас в глиб століть, в дохристиянську епоху, коли землі Ірландії, Північної Франції і Англії населяли племена кельтів. Їх рік складався з двох частин - літа і зими. А перехід одного сезону в іншій ознаменовувався закінченням збору урожаю, відмічався 31 жовтня і символізував початок нового року. У свої права вступала зима.
    Ніч на 1 листопада, коли, по переказах, відкривалася межа між світами живих і мертвих, вважалася головним святом стародавніх народів. Язичники кельти надавали йому велике значення і, щоб не стать здобиччю царства мертвих, вбиралися в звірині голови і шкури, гасили вогнища в своїх будинках і всім своїм страхітливим виглядом відлякували привидів. Це дуже неоднозначне свято: у Америці напередодні Halloween зашкалюють продажі цукерок і карнавальних костюмів, тоді як в багатьох європейських сім'ях основні атрибути Хеллоуїна - це хліб і вода. Так люди згадують своїх предків.
    Хеллоуїн був заборонений Православною церквою ще за часів Російської імперії. Довгий час свято було під забороною, оскільки має язичницьке походження. Після розпаду СРСР воно поступово набуває популярності в нашій країні.
     От і діти інтернату під керівництвом Евелін намагалися дотримуватися традиційної для цього дня атрибутики: спільно виготовили символ свята - гарбузеву голову; наділи "страшні" костюми, хоча дівчаткам зазвичай хочеться бути принцесами; відтворили притаманну атмоферу розповідями-жахами. Проте невідомо, чи злякалася їх нечиста сила, адже самі діти весь час веселилися, беручи участь у численних випобовуваннях, що вигадала для них Евелін. Вони за підказками розшукували прихованя частини скелету, із зав'язаними очима намагалися причепити носа на гарбузове обличчя, грали у "яблучний бобін" - їли прив'зані на мотузках яблука. Наприкінці вечірки всі учасники дійства отримали цукерки, що теж відповідає традиціям свята. В країнах, де їх дотримуються, діти в темряві стукають до будинків з криками: «Treat or trick!» — «Пригощай або пошкодуєш!». Якщо не принести жертву, ці маленькі злі демони можуть жорстоко пожартувати над господарями, наприклад, вимазати сажою ручки дверей.
Переглядів: 311 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Листопад 2010  »