Четвер, 13.12.2018, 23:33

Головна » 2018 » Січень » 9 » З Ісландії - від щирого серця!
З Ісландії - від щирого серця!

Члени молодiжної християнської асоцiацiї Iсландiї «YMCA» завiтали на Кіровоградщину, щоб реалiзувати проект «Рiздво у коробцi»: вручення дiтям України новорiчних i рiздвяних подарункiв, створення гарного настрою, щирого й дружнього спiлкування. На запрошення настоятеля храму преподобного Максима Сповiдника (с. Суботцi) протоiєрея Євгена Жабковського ісландські волонтери вiтають учнів школи вже неперший рiк, проте цього разу відбулося очне знайомство представників молодого покоління наших країн.

З пропозицією прийняти у закладі ісландську молодь до адміністрації звернулася завідувач міської психолого-медико-педагогічної консультації О. М. Дорошенко. Організувати тепле домашнє свято-знайомство з Україною, її культурними традиціями взялися вихованці ЗХА «Алегро». Дівчата заздалегідь поцікавилися інформацією про Ісландію, підготували короткі повідомлення про ансамбль, наше місто, країну. Батьки вихованців випекли традиційний вітальний коровай та подбали про солодкий стіл.

4 січня українським уклоном, хлібом-сіллю на красивому, подарованому «Алегро» оргкомітетом Міжнародного фестивалю дитячої творчості «Назустріч мрії» рушнику гостинно зустрічали ісландську делегацію, яку супроводжували один з керівників міжнародної організації «YMCA» о. Євген та О. М. Дорошенко. Молоді європейці виявилися дуже товариськими, веселими, відкритими людьми, готовими до зустрічі із казкою та новорічними дивами. Роль посередника у комунікації виконувала випускниця «Алегро», гордість школи Христина Кім, яка щиро і невимушено спілкувалася із гостями англійською мовою. Втім, свою розмовну англійську випробували майже всі танцюристки, і багатьох учнів ця зустріч спонукала до більш наполегливого вивчення іноземних мов. А семикласника Андрія Семенова підштовхнула до перегляду випуску «Ісландія» телепередачі «Орел&Решка» та збудила мрію про подорож до країни, у яку він закохався.

«Алегрівці» вітали гостей творчiми подарунками. Молодша група зустріла їх фрагментом композиції «Україна», Денис Каплунов презентував пісню «Червона рута», яка є своєрідною візитівкою країни. Єлизавета Мілентій розповіла новим друзям про ансамбль та представила «Румунський танець» як один з танців народів світу, що є в репертуарі колективу. А танцювальна пара з «Конвалії» презентувала бальний танець з латиноамериканської програми.

Молоді люди влаштували танцювальний батл та вокальні переспіви, під час яких українці вiтали iсландцiв колядками, щедрiвками та козацькими піснями. Гості відповіли виконанням власних народних пісень і вразили слухачів дуже злагодженим багатоголоссям та переконали, що ісландці теж є нацією співочою. У подарунок юні українці отримали символічні різдвяні коробки, у яких знайшли різдвяні листівки, солодощі, іграшки, шкільне приладдя, багато приємних сюрпризів та неодмінно – сувенір, зроблений власноруч.
   Зустріч продовжило спільне чаювання, до якого шкільні кухарі підготували випічку. І якщо українці традиційно віддали перевагу пиріжкам з капустою та картоплею, то ісландцям більш до вподоби здалася солодка здоба.

Подальше спілкування проходило вже більш розкуто та невимушено. На згадку дівчата подарували новим друзям фірмові «алегрівські» значки та запросили на фотосесію, до якої гості несподівано перевдяглися у вишиванки.
   Тепле та сердечне спілкування залишило приємні враження та щирий відгук у вдячних серцях учнів. Маємо сподівання, що й у волонтерів теж.
   Благодійна акція Ісландської молодіжної християнської асоціації «YMCA» за сприяння Всеукраїнського благодійного фонду «Дух. Розум. Тiло» триває в Українi з 2004 року.

Переглядів: 88 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Січень 2018  »