Вівторок, 20.11.2018, 09:16

Головна » 2015 » Листопад » 27 » Поради тифлопедагога
Поради тифлопедагога

19 листопада тифлопедагог Н. О. Сивиринчук провела для колег тифлосемінар «Дихання - це дар життя. Дихальна гімнастика». Вона повідомила, у чому полягає вплив дихальної гімнастики на організм людини, зокрема:
- активізується і тренується м'язовий апарат діафрагми і грудної клітки;
- у клітинах і тканинах організму відновлюється порушений крово- і лімфообіг, регулюються обмінні процеси;
- забезпечується правильну вентиляція легень з одночасним масажем мускулатури органів черевної порожнини;
- покращується кровообіг і забезпечення мозкових клітин киснем, що добре позначається на психоемоційному рівні та навчальній діяльності;
- повітря короткими форсованими вдихами через ніс направляється на всю глибину легень, від верхівки до основи;
- збільшується загальна стійкість організму до хвороб.
   Бути здоровим в наш час - не надзвичайна розкіш, це - необхідність. Для підтримки здоров'я школярів Наталія Олександрівна пропонує вчителям та батькам вправи дихальної гімнастики, які можна виконувати разом з дітьми.
Сидячи, кисті рук затиснути в трубочку, підняти догори. Повільно видихаючи, голосно промовляти «п-ф-ф-ф». Повторити 4-5 разів. Сидячи, одна рука лежить на животі, друга - на грудях. Втягуючи живіт - вдих, випинаючи живіт - видих. Вдихаючи, голосно промовляти «ф-ф-ф-ф-ф-ф». Повторити 3-4 рази.
ГОДИННИК
ТРУБАЧ
ПІВЕНЬ
КАША, ЩО КИПИТЬ
ПАРОВОЗИК
Стоячи, ноги злегка розставити, руки опустити. Розмахуючи прямими руками вперед і назад, промовляють «тік-так». Повторити 10-12 разів. Стати прямо, ноги нарізно, руки опустити. Підняти руки в сторони, а потім плескати ними по стегнах. Видихаючи, промовляти «Ку-ку-рі-ку». Повторити 5-6 разів. Ходіння з поперемінними рухами руками і промовлянням «чух-чух-чух». Повторювати упродовж 20-30 с.

Варто пам'ятати, що результативність запропонованих вправ дихальної гімнастики залежить від систематичної роботи. Завдяки спеціальним дихальним вправам у дітей у великому степені покращується загальний стан, зменшуються симптоми неврастенії (роздратованість, негативізм), кволі та загальмовані діти стають бадьоріші та веселіші, що впливає на покращення навчальної діяльності в цілому.
   Бувайте здорові!
Переглядів: 329 | Додав: Yulia | Рейтинг: 1.0/1