Середа, 17.01.2018, 11:57

Головна » 2015 » Листопад » 2 » Обмін досвідом навчання дітей з особливими освітніми потребами
Обмін досвідом навчання дітей з особливими освітніми потребами

28 жовтня на базі нашого навчального закладу відбувся організований Кіровоградським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського обласний науково-практичний семінар вчителів інтернатних закладів освіти з проблеми «Створення рівного доступу до якісної природничо-математичної освіти в інтернатних закладах». Гостей вітав директор школи-інтернату, ліцею «Сокіл» С. Д. Сторчаус.

Для учасників семінару заклад, що визнано однією з кращих інтернатних установ області, презентувала заступник директора з навчально-виховної роботи Т. М. Біденко. Старший вихователь В. В. Андрійченко ознайомив слухачів з практикою впровадження в школі кадетського напрямку освіти.

Напрацювання педагогічного колективу з проблеми «Використання сучасних інноваційних педагогічних технологій в контексті компетентністного навчання» представили вчителі предметів природничо-математичного циклу, голова шкільного методичного об’єднання В. М. Бевз. Учитель математики Т. А. Сторчаус розповіла про використання активних форм роботи на уроці як засіб формування математичної компетентності учнів.

Доповідь вчителя географії Л. С. Варніцької висвітлювала можливість активізації навчальної діяльності учнів за допомогою інтерактивних форм роботи. Учитель біології та хімії О. В. Моторна поділилася власним досвідом використання на різних етапах уроку структурно-логічних схем.

Тифлопедагог Н. О. Сивиринчук надала практичні рекомендації щодо організації навчальної діяльності дітей зі зниженим зором. Асистент учителя М. В. Бугор представила розуміння власної ролі в інтеграції дітей з особливими освітніми потребами у загальноосвітній простір.

Колегам було продемонстровано навчально-стрілецький комплекс та мультимедійний тир, з можливостями програмного забезпечення якого гостей ознайомив завідувач кабінетом О. Ф. Лафа. Наукове підґрунтя проблеми, що обговорювалася, було представлено у виступах методистів КОІППО імені Василя Сухомлинського. П. В. Побережний презентував навчально-методичні посібники з фізики та астрономії. Т. В. Ціперко надала поради з використання експерименту ужиткового характеру на уроках хімії. Старший викладач кафедри педагогіки, психології та корекційної освіти В. В. Павлюх зосередила увагу на сучасних технологіях навчання дітей з особливими освітніми проблемами.

У доповіді завідувача науково-методичної лабораторії природничо-математичних дисциплін Л. М. Хлань було висвітлено сучасні підходи до викладання географії в інтернатних закладах. Методист С. М. Литвин виклав завдання біологічної освіти у створенні рівного доступу до якісної природничо-математичної освіти в інтернатних закладах. З концепцією інклюзивного дизайну та його роллю у створенні доступності освітніх послуг слухачів ознайомила методист кафедри педагогіки, психології та корекційної освіти Л. В. Місюня.

У обговоренні проблеми та презентації власних здобутків на шляху її розв'язання брали участь вчителі І. С. Аман та В. В. Юрченко зі Знам’янської спеціальної загальноосвітньої школи, О. А. Калашнік та Г. П. Пасхал з Добровеличківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернат. Здобутки, продемонстровані педагогами області, свідчать про спрямованість їх діяльності на створення умов для забезпечення прав і потреб учнів в отриманні освіти з урахуванням індивідуальних можливостей, здібностей та інтересів.
Переглядів: 245 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Листопад 2015  »