Субота, 18.11.2017, 00:12

Головна » 2017 » Жовтень » 18 » На Покрову
На Покрову

Черкащина - серце України, столиця гетьманства, козацький край. Тут батьківщина Тараса Шевченка та Богдана Хмельницького, тут пройшла Коліївщина і шлях Северина Наливайка. Екскурсія по Черкащині - це можливість своїми очима побачити місця, які увійшли в підручники історії. Учні школи-інтернату давно опанували романтичну «Софіївку», пройшли дорогами великих гетьманів до славного міста Чигирин, відвідували Богданову гору, бачили тисячолітній дуб Максима Залізняка… А четвертокласники – вихованці С. Ю. Ігнатьєвої та В. М. Кириченко відкрили новий маршрут: подорож до села Грушківка, яку здійснили разом з батьками і вчителями 14 жовтня.

Ця місцина колись була обрана невтомними мандрівниками–чумаками як пункт короткого відпочинку, а згодом і для життя з родиною та нащадками. І народилося село, яке стало своєрідною брамою Холодноярщини. На початку ХХ століття, будуючи церкву, мешканці посадили обабіч її порогу дві груші, які плодоносять і досі. Груша є символом родини та материнської турботи і вважається деревом Богородиці. Оскільки їхня подорож припала на Покрову, діти відвідали ту побудовану в 1903 році церкву Успіння Пресвятої Богородиці, дізналися про історію села і церкви, про ікони, що в ній зберігаються, та багато інших цікавинок.

Багато їм розповіли про справді чарівне дерево, яке дало селу назву. Бо ж груша частує нас солодкими плодами, лікує, співає у скрипках і духових інструментах, працює у прядках та столярних верстатах, дає цілюще повітря… Діти брали участь у інтригуючому козацькому квесті територією села та вдало виконали всі його завдання.

Також на гостей чекали творчі майстер-класи з виготовлення мила, печива, грушки-талісмана власноруч. Коли стала непогода, учням були запропоновані жваві розваги у сільському клубі. Діти брали участь у естафетах з предметами, інсценували казку «Колобок».
   Четвертокласники отримали задоволення від подорожі, піднесений настрій та удостоїлися похвали від господарів за організованість і вихованість.

Грушківка готова прийняти гостей, які втомилися від міської колотнечі та прагнуть на годинку-другу відпочинку побути ближчими до природи. Унікальні, засновані на місцевих особливостях, з використанням місцевої спадщини та місцевих ресурсів заходи були розроблені в рамках польсько-українського проекту «Сільське мікропідприємництво в Україні», який реалізовується Інститутом демократії імені Пилипа Орлика та Щецинським центром розвитку місцевої демократії.

Переглядів: 23 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Жовтень 2017  »