Вівторок, 20.11.2018, 08:57

Головна » 2011 » Лютий » 9 » Музей "Червоної зірки" відвідали старшокласники
Музей "Червоної зірки" відвідали старшокласники

Старшокласники школи продовжують із захопленням вивчати історію рідного краю. Цього разу об'єктом їхньої цікавості стало минуле й сьогодення провідного підприємства Кіровоградщини - заводу "Червона зірка". До його музею група учнів 9Б та 10 класів із класними керівниками і вихователями рушила вчора на замовленому тролейбусі (дякуємо дирекції „Єлисаветградсьої транспортної компанії”  за наданий транспортний засіб).
   У двоповерховому будинку по вулиці Кавалерійській (нині - Орджонікідзе), де тепер розташувався музей, жили засновники майбутньої "Червоної зірки" брати Ельворті. У 1994 році, коли музей тільки облаштовувався, до його створення залучився Юрій Іванович Антонов - колишній інженер, а нині директор музею. Він і провів наших екскурсантів будинком, якому практично цілком повернули його первісний вигляд. Учні дізналися, як створювалася і поповнювалася експозиція, роздивлялися старі фотографії та картини, столові прибори і канцелярське приладдя. Як розповів Юрій Іванович, ідея створити музей "Червоної зірки" народилася ще в 1967 році. Нині в музеї зібрано абсолютно унікальні предмети різних часів. Наприклад, оригінальна шеретівка 1908 року випуску, яка і сьогодні в робочому стані.
   Свого часу Ю. І. Антонов встановлював зв'язки із спадкоємцями засновників заводу, онуками Роберта Ельворті - Роджером і Майклом Уебб. Вони подарували музею кілька цінних експонатів з родинних реліквій, в т. ч. срібну тацю, готовальню з креслярськими інструментами, якими наприкінці XІX століття користувався Роберт Ельворті у своїй конструкторсько-інженерній роботі... Чимало інших цікавих фактів дізналися учні з історії славетної родини та підприємства, ними заснованого і успішно функціонуючого дотепер. Від імені школярів слова подяки за чудову екскурсію написала в Книзі відгуків вчитель О. М. Стрижак.

Переглядів: 577 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Лютий 2011  »