Субота, 18.11.2017, 00:06

Головна » 2017 » Жовтень » 13 » Кадетська посвята
Кадетська посвята

13 жовтня в хроніках більш ніж півсотні родин Кіровоградщини став особливим днем: 54 вихованці школи-інтернату, ліцею «Сокіл» - учні 6Б класу, новоприбулі десятикласники та новобранці III-VI взводів отримали право на кадетські погони. Традиційно урочиста посвята у кадети відбулася напередодні Дня українського козацтва, коли козаки віддавали данину поваги Покрові Святої Богородиці, що завжди вважалася покровителькою українського війська.

Урочистості розпочалися з команди військового керівника старшого лейтенанта О. П. Капчелі про винос на лінійку прапору України та прапору кадетського підрозділу, установлення почесної варти та виконання гімну України. Ведучі церемонії ліцеїсти ІІІ взводу Оксана Нєлєпа та Богдан Мариконь представили присутнім почесних гостей свята вiйськового комiсaра Кiровогрaдського облaсного вiйськового комiсaрiaту полковника Я. О. Кучера, президента Кіровоградського обласного відокремленого підрозділу федерації військово-спортивного хортингу України, голову центру оперативно-тактичної підготовки «Цитадель» О. В. Ковальчука, настоятеля Свято-Володимирівського храму УАПЦ протоієрея Йосифа Дрекала.
   Директор навчального закладу С. Д. Сторчаус у зверненні до присутніх зaзнaчив, що вiйськово-спортивний нaпрямок виховaння є дуже зaтребувaним в сучасних умовах, і закликав пам'ятати та шанувати загиблих за Батьківщину бійців. Ліцеїстам ІІІ взводу Ірині Біліченко та Олександру Сергієнку було надано право покласти квіти до меморіалу загиблим випускникам школи Володимиру Олександровичу Тигняну, Ігорю Миколайовичу Правосудьку, Олексію Валерійовичу Погорілому.

За командою командира кадетського підрозділу молодшого сержанта Дмитра Кохана розпочалася процедура складання присяги. Приймали присягу офіцери-наставники старший лейтенант О. П. Капчеля, лейтенант Д. М. Захаревич, майор О. В. Ковальчук.

Свої вміння зі стройового вишколу та бойової підготовки гостям і новобранцям продемонстрували кадети ІV взводу, командир молодший сержант Станіслав Левченко. Вони виконали показову програму з військово-спортивного хортингу.

Кадетів і ліцеїстів, що присягнули на вірність українському народові, привітав піснею «Заспіваймо пісню про Україну» шестикласник Денис Каплунов, напучували бойові офіцери О. В. Ковальчук та Я. О. Кучер, благословив о. Йосип. У промовах вони наголосили, що бути кадетом – це престижно та відповідально, закликали учнів бути гідними у школі та виправдати покладені на них як на майбутню еліту нації сподівання. Вітаємо нове поповнення у родині «Соколу»!

Переглядів: 56 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Жовтень 2017  »