Середа, 22.11.2017, 11:56

Головна » 2017 » Серпень » 15 » Як складну науку втілити в прості речі
Як складну науку втілити в прості речі

14 серпня в Харкові урочисто відкрили ІІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура - 2017: Слобідська Січ». Учасником змагань є команда «Нічні кажани» школи-інтернату, ліцею «Сокіл». Усього до Харківської області у складі 26 команд прибуло 220 школярів.
   Минулого року гра «Джура - 2016: Хаджибейська Січ» відбулася в Одеській області, тож одесити за традицією передали харків’янам символ гри «Котигорошко». Молодих патріотів благословив архієпископ Харківський і Полтавський владика Ігор. Він привітав вірян зі святом Маковія та побажав учасникам чесних перемог у житті. В академії Нацгвардії для школярів провели невелику екскурсію кількома виставковими майданчиками, де від інструкторів можна було дізнатися про сучасні способи захисту і маскування, засоби зв'язку та зброю.

На інтелектуальне дозвілля учасників та популяризацію науки було спрямоване відвідування навчального центру Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна «ЛандауЦентр». Відвідувачі потрапили на презентацію оновленого парку наукових експонатів пересувної виставки цікавої науки та побачили керований торнадо, мініатюрну діючу модель підводного човну, інтерактивну «пісочницю» як будівельний майданчик континентів, кімнату високих енергій з найбільшим у Східній Європі трансформатором Тесли, «секретну» біолабораторію, «аеростіл», де кожна куля - молекула у безперервному русі, фрагмент виставки «Мікроби як люди», яку було створено спільно з кафедрою патології Оксфордського університету.
   «ЛандауЦентр» залучає молодь до експериментів, спонукає робити відкриття, викликає бажання краще вчитися, а також розвиває фантазію, налаштовує соціальні та психологічні зв’язки, формує цінності й позицію у світі. Крім розділів, присвячених різноманітним наукам - фізиці, анатомії, оптиці, математиці тощо, є соціальний куточок, де можна приміряти окуляри, щоб побачити світ, яким його сприймають люди з проблемами зору, а також спробувати подолати перешкоди та виконати певні завдання в інвалідному візку - так виховується милосердя.

Популяризація серед школярів фізико-математичних та природничих наук, які складають основу інноваційного потенціалу України, визначена урядом як надважливе на сьогодні суспільне завдання. На його виконання спрямоване впровадження у навчальному закладі освітнього проекту «LEGO MINDSTORMS Education EV3 Робототехніка». Ця дисципліна передбачає залучення учнів до проектування (постановка завдання, висування ідеї, 3D-моделювання) конструювання, програмування (складання алгоритму, написання програми), тестування роботів, проведення досліджень і змагань. Школа придбала освітні набори для впровадження робототехніки у навчальний процес, аби підтримати інтерес учнів до математики, інформатики, фізики, технологій.

Задум належить учителю інформатики і математики О. Ф. Лафі, який перейнявся ідеєю вивчення робототехніки під час відвідування у березні 2017 р. Всеукраїнського чемпіонату FIRST LEGO League в рамках фестивалю «ROBOfirst – більше ніж роботи!». Даний курс розрахований на учнів 6-7 класів, які вже захопилися LEGO-роботами на виставці в рамках другого IT-фестиваль «ІТ-Альянс 4.0 - 2017» в КЛА НАУ, були здивовані та вражені результатами наукового «виробництва» учнів та студентів.
   Олександр Федорович запрошує зацікавлених слідкувати за оголошеннями про набір до гуртків, що будуть діяти з 15 вересня. Адже наука – це цікаво й перспективно для кожного, хто готовий працювати. Від цього починається не тільки твій успіх, а й успіх твоєї країни!
Переглядів: 43 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Серпень 2017  »