Субота, 21.10.2017, 15:00

Головна » 2017 » Вересень » 21 » Благодійна акція у день покровительки міста
Благодійна акція у день покровительки міста

18 вересня - день вшанування релігійною громадою пам'яті святої праведної Єлисавети, на честь якої було названо фортецю – прообраз нашого міста. Цього дня 40 учнів школи-інтернату, ліцею «Сокіл» з педагогами С. М. Іващенко, О. С. Сторчаус, Н. В. Мілентій, І. Л. Суховенко отримали запрошення узяти участь у благодійній акції «Свято колоска жита» в дитячому розважальному центрі «Crazy Land». Організаторами заходу виступили відділ у справах сім'ї Кіровоградської єпархії УПЦ та громадське товариство «Православна просвіта».

Ця чудова пригода стала винагородою активним, творчим учням, які долучилися до святкування 263-ї річниці міста, брали участь у шкільних та міських мистецьких заходах: Михайлові Коцюбану, Олександру Слободяну, Катерині Кужелі, Мар’яні Ануфрієвій, Єлизаветі Бондарєвій, Назару Лісову, Єлизаветі Рудій, Сніжані Ільчишиній, «алегрівцям» молодшої групи. Веселе дозвілля було запропоновано також кращим з навчання та військової підготовки учням 6Б та 7Б класів, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям учасників бойових дій. Разом з ними запрошені були учні спеціальних класів школи № 26, вихованці Центру соціально-психологічної реабілітації» «Надія», Піщанобрідського та Знам'янського спецінтернатів, Трепівської та Петрівської шкіл.

Всі діти із задоволенням скористалися нагодою розважатись впродовж чотирьох годин на численних майданчиках та атракціонах, а також мали смачний обід від «Crazy Land». Товариство «Православна просвіта» презентувало їм набори солодощів, шкільним бібліотекам організатори подарували набори книг з історії нашого міста та по три м'ячі для уроків фізкультури. Іменні відзнаки отримали Назар Лісов та Єлизавета Бондарєва за 4 роки творчої співпраці з ГТ «Православна просвіта» у благодійних заходах.

З історії світа. 1911 рік в Єлисаветградському повіті видався засушливим, неврожайним. Місто ще з осені відчуло нестачу продуктів харчування, навіть хліба. Населення, особливо незаможні мешканці міста, перебувало на межі голоду. За таких умов міський голова Г. Й. Волохін організував благодійну акцію під назвою «Колосок жита у Єлисаветграді», що відбулася у березні 1912 року. За тиждень благодійники зібрали значну суму грошей, на які міська влада купила зерно, борошно, овочі , фрукти і розподілила їх між лікувальними та благодійними закладами. Так вдалося уникнути перебоїв з харчуванням хворих та нужденних.
   Минуло 105 років від акції «Колосок жита», змінились часи, але людські риси, які врятували елисаветградців від голоду, необхідні й тепер. Адже згуртованість, милосердя, взаємодопомога – це ті якості, що дозволяють людям вистояти у важкі часи, повсякчас допомагають проявити людяність до тих, хто потребує допомоги та співчуття.
   Дякуємо організаторам за увагу до нашого закладу!
Переглядів: 34 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Вересень 2017  »