Неділя, 27.05.2018, 02:15

Головна » 2018 » Травень » 7 » Багатоденний туристський похід
Багатоденний туристський похід

24 квітня відбулося відкриття ІХ чeмпіонату Кіровоградської області зі спортивних туристських походів серед учнівської та студентської молоді. Маршрут територією Знам’янського району від залізничної станції Чорноліської (село Богданівка) до смт Знам’янка-ІІ команди-учасниці долали 25-29 квітня. Участь у змаганнях брали вихованці тренерів І. П. Поліщука та І. Ф. Сільченка – учні передкадетського 5Б класу Микола Дуденко, Денис Козачков, Руслан Лемський, Андрій Молодцов, Іван Ставенко, Кирило Яровий, Даниїл Єлецький та ліцеїсти ІІ взводу Олег Бондарев, Вероніка Гебескул, Володимир Грицієнко, Ірина Мілецька, Анастасія Мирза, Аліна Рибченко, Єлизавета Соловйова, Михайло Саленко.

В історії школи останніх років це перший похід такої тривалості: попередній, тридобовий, здійснили 2015 року кадети IV взводу під керівництвом І. С. Черчелюка. Тому цей досвід є дуже цінним з точки зору розбудови туристської складової військово-спортивного напрямку освіти. Маршрути та завдання були розроблені відповідно до віку туристів. Так, п'ятикласники за 4 похідні дні здолали дистанцію в 35 км, здобули навички встановлення намету, розпалювання вогнища, приготування їжі у польових умовах, орієнтування на місцевості за компасом і картою.

Хлопчаки, більшість з яких вперше покинула батьківські домівки на такий тривалий термін, очікувано виявилися емоційно вразливими: сумували за батьками, відчували дефіцит їхньої турботи. Іван Петрович створив у колективі комфортний психологічний мікроклімат, організував батьківський контроль в телефонному режимі. Цінною виявилася допомога дівчат із старшої групи, які тримали п’ятикласників у тонусі, слідкували за їх настроєм та самопочуттям, приділяли увагу їх стану тощо. Проте, коли підтримка знадобилася самим ліцеїсткам, представники сильної статі виявилися менш відповідальними, неспроможними узяти на себе додаткові функції.

Отак і вийшло, що більшу стресостійкість продемонстрували п'ятикласники, а старша група, яка через велику завантаженість Ігоря Федоровича організаційними обов'язками щодо загального керівництва чемпіонатом йшла практично самостійно, завершила похід дочасно. Вихованці ж передкадетського взводу виконали програму походу повністю, гідно здолавши і перешкоди, і власне «не можу» та «не хочу».

Вітаємо мандрівників, дякуємо батькам за моральну підтримку і адекватне ставлення до труднощів, які відчували їх діти, тренерам за підготовку спортсменів, виховання в них вміння помічати красу навколишніх краєвидів, прищеплення любові до малої батьківщини.

Переглядів: 15 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Травень 2018  »