Четвер, 13.12.2018, 02:21

Головна » 2015 » Лютий » 25

8 січня до 71-ї річниці визволення Кіровограда від фашистських загарбників у гімназії ім. Т. Г. Шевченка відкрили оновлений народний музей визволення Кіровограда. Раніше експозиція музею знаходилася у 22-й школі, і для того, щоб залучити до нього більше відвідувачів, рішенням ОДА його було перенесено до центральної частини міста. У врочистостях з нагоди відкриття музею брала участь уславлена партизанка, член шефської ради музею Бойової слави школи-інтернату М. П. Майданюк. На думку Марії Петрівни, це один з найкращих в Україні музеїв про війну.

20 лютого музей відвідали одинадцятикласники школи з вчителями історії С. Д. Сторчаусом та Н. В. Мінченко. Керівник музею Віктор Павлович Присяжнюк ознайомив учнів з експозицією, основу якої складають оригінальні експонати, що протягом 30 років збиралися шкільними пошуковими загонами. Вершиною їх пошукової роботи є реконструйована землянка та прапор, який дійсно пройшов дорогами війни і на кожне свято Перемоги очолює колону ветеранів міста.

На сьогодні в музеї зібрано близько 1000 експонатів, фотографій, листи, газети воєнних років, особисті речі воїнів. Багато експонатів оцифровано та зберігається на електронних носіях. Окрема зала музею присвячена пам'яті загиблих під час бойових дій на Сході України. Фотографії, прапори, листи та інші речі до музею передають волонтери і бійці військових частин кіровоградського гарнізону.

Народний музей створює патріотичну атмосферу і свідчить, що українському народу є чим пишатись. За активну науково-освітню та пошукову роботу постановою колегії управління культури Кіровоградського облвиконкому у 1995 році музею було присвоєно почесне звання «Народний музей».
Переглядів: 255 | Додав: Yulia | Дата: 25.02.2015

24-25 лютого відбувся міський конкурс вокально-хорового мистецтва «Голос Кіровоградщини» серед учнівської молоді. Переможцем у номінації «хорове виконання» в І віковій категорії став вокальний ансамбль «Даринка» ЦПВ «Оріон». Вихованці Т. В. Гаврилової виконали пісні «Просто, просто мы маленькие звезды» та «Любіть Україну».

В конкурсі сольних виконавців брали участь солісти вокального ансамблю «Мрія», керівник І. М. Бойко. У І віковій категорії І місце здобула учениця 3Б класу Владислава Умрихіна з піснями «Малесеньке кохання» та «Вкраїно моя». Гран-прі конкурсу виборола одинадцятикласниця Інна Гончаренко, яка виступала у ІІІ віковій категорії. Інна виконала пісню «Україна» ... Читати далі »
Переглядів: 493 | Додав: Yulia | Дата: 25.02.2015

«  Лютий 2015  »