Субота, 21.04.2018, 10:42

Головна » 2015 » Січень » 28

28 січня відбувся відбірковий етап ІІІ міського конкурсу художнього слова та акторської майстерності «Театральна молодь літературного міста». У номінації «театр» школу-інтернат представляв колектив старшокласників під керівництвом учителя української мови О. Є. Шапаренко. Поєднавши у театралізованій виставі вокальне та хореографічне мистецтво разом з талановитим акторським виконанням, учні представили журі інсценований уривок з п’єси Квітки-Основ’яненка «Сватання на Гончарівці».

Виступ учнів був дуже тепло сприйнятий аудиторією, а журі оцінило його відзнакою «За творчий підхід до інсценування літературного твору». Вітаємо й бажаємо подальших творчих успіхів!
Переглядів: 257 | Додав: Yulia | Дата: 28.01.2015

26 січня спеціалісти відділу сприяння технічній творчості молоді Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. М. Бойченка Олена Борисівна Завірюха та Юлія Сергіївна Абрамова провели для учнів 7-х класів слайд-бесіду «Крути: жорстокий урок».
   Подіям, що відбулися 97 років тому, ще й досі немає однозначної оцінки, проте бібліотекарі вбачають в них прояви великих людських та громадських чеснот та низької підлої негідності. Саме цю думку вони намагалися донести до семикласників, переповідаючи січневі події 1918 р.
   Захід супроводжували демонстрація фотографій студентів та фрагментів документального відеофільму, тематична поезія, цитати з архівних документів. Згадали бібліотекарі і Володимира Шульгіна - уродженця Єлисаветграда, студентського діяча, керівника Української студентської громади (Київ), що загинув під Крутами. 16 грудня 2014 року вулиці Калініна у Кіровограді міська рада надала назву вулиця Шульгіних.
   Пізнавальна бесіда сприяла формуванню в учнів почуття небайдужості до історичної спадщини українського народу.

Темі «Крут» та висвітленню слідів династії Шульгіних в Кіровограді була присвячена зустріч кадетів І та ІІІ взводів з головою кіровоградського осередку молодіжної громадської організації «Сокіл» Геннадієм Маламеном, яка відбулася 28 січня. Спілкування було ініційовано старшим вихователем В. В. Андрійченком на виконання плану заходів Тижня історії.

«Dulce et decorum pro patria mori! Солодко і гарно вмерти за отчизну — каже латинський поет, поезії котрого були шкільною книжкою тих, котрих тепер ховаємо. Солодко і гарно! Се затямили вони — і не опустили тієї рідкої нагоди, яку давала їм нинішня велична хвиля відбудування нашої держави і охорони вільностей і прав нашого трудящого люду. Вони стали грудьми за свою батьківщину і мали щастя полягти головами в цій святій боротьбі»
Михайло Грушевський.
Промова біля Центральної Ради під час похорону крутянців.
Переглядів: 294 | Додав: Yulia | Дата: 28.01.2015

«  Січень 2015  »