Вівторок, 17.07.2018, 09:03

Головна » 2012 » Вересень » 28

Осінній день 21 вересня не пройшов безслідно для учнів 6 кл. З вихователем І. В. Пановою школярі відвідали та привітали зі святами Євдокію Павлівну Бандурко, яка пережила нацистську окупацію в с. Копані Знам’янського району Кіровоградської області. Діти розпитували шановного ветерана, Євдокія Павлівна зі сльозами на очах розповідала про свою нелегку життєву стежину, а Ірина Валеріївна нотувала розмову.
  - Скільки Вам виповнилося років на момент окупації?
  - Всього дванадцять років.
  - Що Ви пам’ятаєте про початок війни?
  - Був серпень, стояла чудова погода, сади були налиті запахом яблук. І цю красу одного чудового літнього ранку, що враз став жахливим, порушила війна. Ми почули вибухи – бомбили наше село. У цей час наші війська відступали. Відходили вони досить хаотично, не організовано.
  - Що Ви пам’ятаєте про німецький окупаційний режим загалом?
  - Коли у с. Копані встановилася німецька влада, був призначений поліцай і староста. Кожного дня людей виганяли на тяжку працю. Жити під окупантами було дуже тяжко – недоїдали, вдітися не було у що. Особливо тяжкі покарання несли люди, які не хотіли їхати на примусові роботи до Німеччини.
  - Що Ви пам’ятаєте про відступ німців та прихід радянських військ?
  - Восени 1943-го до Знам’янки наблизилася Червона Армія. Битву за місто почали літаки, а в ніч проти 9 грудня після тривалої артпідготовки почався штурм залізничного вузла. Здавалося, горіли земля і небо. В кінці грудня було звільнено і наше село – Копані.
   З болем у серці й сльозами на очах згадувала Євдокія Павлівна життєвий та бойовий шлях свого чоловіка І. І. Бандурка – ветерана Великої Вітчизняної війни. З перших днів війни Іван Іванович вступив в двобій з ворогом; озброєний кулеметом та гарматою, знищив багато німецької військової техніки. У 1944 р., коли звільняв Будапешт (Угорщина), був тяжко поранений. Після тривалого лікування демобілізувався і приїхав на Батьківщину. У повоєнні роки був активним учасником відбудови рідного села, району.
На жаль, героя вже немає в живих, але живуть в нашому місті його діти, онуки, правнуки. Про його подвиги розповідають бойові та ювілейні нагороди, які зворушливо й обережно Євдокія Павлівна показала гостям.
  Особливий тон зустрічі – щемливий й задушевний – задали вітання учнів, які щиро бажали Євдокії Павлівні міцного здоров’я, бадьорості духу, миру й добра, а потім спілкування продовжилося за чашкою чаю.
   Зустрічі з такими людьми, вважає Ірина Валеріївна, учитель історії за фахом, дозволяють дітям замислитися про те, скільки горя та страждань приносить війна, про відповідальність збереження миру, дає можливість сформувати правильне ставлення до історичних подій, виховує поч ... Читати далі »
Переглядів: 344 | Додав: Yulia | Дата: 28.09.2012

«  Вересень 2012  »