Середа, 26.09.2018, 18:29

Головна » 2012 » Квітень » 13

7 квітня заснований банком «Надра» Всеукраїнський благодійний фонд «Дитячий світ» розпочав акцію "Розмалюй писанку", яку проводить вже четвертий рік поспіль. В рамках акції кілька тисяч дітей по всій Україні - пацієнтів обласних дитячих лікарень та дітей з дитячих будинків - розписують писанки під керівництвом відомих народних майстрів. Такий майстер-класи з писанкарства 11 квітня провела в школі-інтернаті С. В. Стороженко.

Світлана Василівна захопилася древнім мистецтвом писанки п'ятнадцять років тому. Сьогодні її роботи виставляються на всеукраїнських та міжнародних виставках, дві її дорослі дочки теж є визнаними майстринями писанкарства, і навіть заснована нею студія образотворчого мистецтва в обласному ДЮЦе названа на честь сімейного захоплення - "Писанка".
   Під час заняття панувала велична атмосфера Великоднього свята, адже учасники акції безпосередньо познайомилися з традиціями свого народу, пізнали його глибокі коріння, дізналися про історію і символіку великодніх писанок і намагалися створити свої власні роботи за традиційними народними техніками, якими користувалися в Україні багато століть тому. За словами Світлани Василівни, наші предки розписували яйця не тільки на Великдень, а буквально до кожного свята. Причому кожне свято мало свої кольори і символи, наприклад, на Стрітення використовували блакитний, жовтий і зелений кольори весни, малювали сварги (свастику) - символ сонця, дощ, хвилі. До поминальних днів яйця фарбували в чорний колір, обов'язково з червоним, малювали хрести, птахів, які, за поданнями наших предків, могли літати у Вирій - країну мертвих.
   В давнину було всього п'ять видів писанок: крашанка (пофарбоване в один колір яйце), драпанка (на яйці, пофарбованих у темний колір, з допомогою ножа або леза видряпується малюнок), мальованка (розписане пензликом), крапанка (на яйце капають віск, а потім офарблюють) і, власне, писанка, на яку малюнок наносять воском або парафіном. Діти отримали велике моральне задоволення, повністю віддалися цій цікавій справі - розпису писанок. У майстер-класі брали участь керівник гуртка «Рукоділля» О. Л. Балинська та педагог-організатор С. О. Стас.
   Дякуємо представниці банку «Надра» пані Тетяні і в її особі всій установі за сприяння у формуванні самосвідомості та патріотизму вихованців школи-інтернату, за святкові подарунки і частування для дітей.
Переглядів: 308 | Додав: Yulia | Дата: 13.04.2012

«  Квітень 2012  »