Неділя, 21.01.2018, 17:28

Головна » 2011 » Листопад » 18

Інститут історії України НАН України та Міжнародний благодійний фонд національної пам'яті України вже третій рік поспіль проводять Всеукраїнський конкурс мультимедійних проектів «Врятувати від забуття». Його метою є збір джерел усної історії: родинних переказів, інтерв'ю та спогадів безпосередніх учасників та свідків подій минулого. До участі в конкурсі залучилися учні нашої школи, які цікавляться історією України.

16 листопада активісти музею Бойової слави восьмикласниці Анастасія Тимошенко та Олена Кравчук, учні 7 кл. Олександр Пічкур, Марія Білик, Антоніна Нікітенко, очолювані керівником проекту О. М. Стрижак та десятикласником Іваном Шереметом, здійснили експедицію до с. Миколаївка Кіровоградського району. В ньому розташований заповідник-музей І. К. Тобілевича (Карпенка-Карого) «Хутір Надія».
   Учні поспілкувалися з головним зберігачем музею Валентиною Василівною Тобілевич – прямим нащадком Івана Карповича, записали її розповіді про славетного драматурга та інших членів родини, оглянули експозицію з близько двох тисяч предметів, значна частина з яких належала сім'ї Тобілевичів-Тарковських. З дозволу Валентини Василівни було зроблено фото- та відеозйомку експонатів та території садиби, яку в 1871 р. заклав батько драматурга К. Тобілевич, а названо було іменем його дружини Н. Тарковської. «Хутір Надія» був творчою лабораторією І. Карпенка-Карого, тут написано 11 його драматичних творів. З того часу збереглися будинок сім'ї, парк із ставком, флігелі і чумацький колодязь. Нещодавно заповідник-музей входив до списку номінантів опитування «7 історико-архітектурних чудес України».
   Також до участі в експедиції були запрошені учасниці конкурсу сучасної та народної української пісні шкільного фестивалю «Сузір'я мистецтв» Анна і Юлія Ткаченки, Анастасія Левченко та Руслана Похилко, адже «Хутір Надія» уславлений не лише своїм минулим: з часів відзначення 125-річчя від дня народження І.Карпенка-Карого він є місцем проведення фестивалю-свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти», зараз – Всеукраїнського.
   Ми дякуємо шановній Валентині Василівні Тобілевич за сприяння нашій роботі, добре ставлення і привітність.
Переглядів: 415 | Додав: Yulia | Дата: 18.11.2011

«  Листопад 2011  »