Вівторок, 16.01.2018, 22:31

Yulia

Головна » 2011 » Травень » 23

Дізнатись про родовід числа, про історію розвитку математичної думки від палеоліту до наших днів з виставки „Математична фантазія”, яку влаштовано у відділі документів з питань економіки, виробництва та природничих наук обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. Чижевського, вирішили учні 5-х класів школи (класні керівники Т. О. Герасимова-Молчан, Н. А. Бондаровська, учитель математики Ю. А. Кононенко).
    З вступної бесіди зі спеціалістами відділу діти дізналися, що на початку ХХ ст. в одній із країн оголосили конкурс на незвичайні книги — про те, як люди жили без вогню, колеса, машин, телефону і ... математики. Усі книги були написані, крім останньої. Для уявлення життя людини без елементарних математичних знань фантазії було замало. Учні взнали, чому до 1945 р. у Львові не було жодного будинку за номером 13, а в Лондоні в 1930 р. була підписана петиція про відміну 13-х номерів всіх будинків, чому число 36 у піфагорійців було найвищою клятвою і які народні прикмети, релігійні обряди і легенди пов'язані з числом 40. П’ятикласники ознайомилися з виставкою книжок про багато інших цікавинок з історії математики, а також зацікавилися виданнями на тему авто- і авіатехніки, екології, навіть, економіки. Діти охоче відповідали на питання підготовленої бібліотекарами вікторини, відгадували загадки та брали участь у пантомімах.

Спеціалісти відділу краєзнавства розповіли учням про основні напрями своєї діяльності та ознайомили зі структурою сайту бібліотеки. Діти «відвідали» кілька віртуальних виставок, з яких найбільше їх вразила подорож вулицями втраченого міста Новогеоргіївськ на р. Тясмін (Кіровоградська обл.). Наприкінці 1950-х рр., після побудови Кременчуцької ГЕС і створення водосховища, територію міста було затоплено (населення було евакуйовано), і тепер воно живе лише на старих фотографіях. Емоційно більш позитивними були оглядини персональної виставки кіровоградського художника Андрія Іпатова, члена Союзу майстрів народного мистецтва України (нажаль, 13.01.2010 він помер). Роботи А. Ліпатова, виконані в стилі примітивізму, знаходяться в приватних колекціях США, Канади, Великобританії, Франції, Італії, Німеччини, країнах Балтії та СНД.
   Жодні відвідини бібліотеки учнями інтернату не обходяться без знайомства з новими експозиціями відділу літератури з питань мисте ... Читати далі »
Переглядів: 290 | Додав: Yulia | Дата: 23.05.2011

«  Травень 2011  »