Середа, 17.01.2018, 20:45

Головна » 2012 » Червень » 27 » Міжнародний молодіжний похід. Початок
Міжнародний молодіжний похід. Початок
   25 червня в Москві стартував міжнародний молодіжний автопоїзд «Дорогами мужності і стійкості. Дорогою народного ополчення 1612 р.», присвячений 400-річчю визволення Москви від польсько-литовських інтервентів військом Мініна і Пожарського. Похід проводиться в рамках програми патріотичного виховання молоді корпоративного проекту «Я - громадянин» Групи компаній «АЙТАКС». Серед учасників походу - представники громадських ветеранських організацій, студенти, школярі, вихованці кадетських корпусів - всього близько 90 чоловік з семи регіонів РФ і України. Нашу країну в акції представляють учні школи-інтернату Олена Нікітіна, Тетяна Бабіна, Іван Шеремет, очолювані соціальним педагогом С. М. Іващенко. Запрошення взяти участь у поході та його фінансування надійшло від ініціатора та одного з керівників заxоду Сергія Володимировича Бичкова – нашого колишнього випускника, а зараз – голови правління Фонду випускників військових навчальних закладів «Заслуги. Кодекс. Пам’ять. Честь».
  Урочистий мітинг з відправки автопоїзда пройшов на Поклонній горі біля Центрального музею Великої Вітчизняної війни за участю представників Уряду Москви, депутатів, сенаторів Ради Федерації, керівників Центрального Штабу і інших.
   Перед початком походу до його учасників звернувся голова Відділу Московського Патріархату із взаємин Церкви та суспільства протоієрей Всеволод Чаплін. Він нагадав про історію подолання Смути, відзначивши, що в цей час народ впорався з роз'єднаністю та ворожнечею, переміг інтервентів і зрадників і тим самим показав свою здатність навіть у найтяжчі часи відроджуватися і досягати небаченого раніше історичного успіху. «Про це, - сказав отець Всеволод, - свідчить Поклонна гора, місце, де ми вшановуємо героїв Великої Вітчизняної війни і де, сподіваюся, буде стояти пам'ятник воїнам Першої світової. Про це говорить розташована неподалік Тріумфальна арка, символ перемоги у Вітчизняній війні 1812 року. Про це нагадує пам'ятник Мініну і Пожарському на Червоній площі, де закінчиться ваш похід. Про це розповідає вся наша історія. Вона - не тільки минуле, сьогодення, і майбутнє. Нехай завжди, навіть в найважчі часи, наш народ буде здатний відроджуватися, оновлюватися і перемагати».
Suzdal Suzdal Suzdal
   Першим містом, який відвідали учасники походу, став Суздаль - батьківщина князя Дмитра Михайловича Пожарського. Біля пам'ятника Пожарському їх зустрічали представники адміністрації і молодіжних організацій міста, його жителі. Після урочистої частини учасники походу відвідали Спасо-Євфіміїв монастир і поклали квіти до могили князя Пожарського, а у вечері делегація прибула до Нижнього Новгороду, де 400 років тому було сформовано друге народне ополчення, на нічний відпочинок.
Nizhniy_Novgorod   Другий день походу почався з урочистостей у Нижегородському Кремлі. На площі Мініна і Пожарського біля пам'ятника В. П. Чкалову відбулася зустріч учасників походу з представниками влади. Від міського департаменту культури, спорту і молодіжної політики активістам походу вручили листи подяки за збереження історії. Учасники акції поклали квіти до пам'ятника Чкалову: цього року виповнюється 75 років безпосадочного перельоту Чкалова з Москви в США через Північний полюс.
   Після цього активісти походу взяли участь у засіданні круглого столу «Ми - спадкоємці Перемоги!» в Законодавчих зборах Нижегородської області. Як заявив на зустрічі заступник голови Євген Морозов, ця акція не тільки привертає загальну увагу до ювілею подвигу нижегородського ополчення, але й має важливе значення у роботі з патріотичного виховання молодого покоління.
   Подорож продовжилася відвідуванням міста Балахна - батьківщини Кузьми Мініна з екскурсією до музею цього видатного історичного діяча. В усіх містах активісти походу передавали представникам місцевої влади або музеям реліквії 1612 року - освячені під час урочистої церемонії на Поклонній горі копії Прапора Пожарського і списоку Казанської ікони Божої Матері.
   Бажаємо вдалоï експедиції!

Balahna Balahna Balahna