Вівторок, 20.11.2018, 08:44

Головна » 2011 » Грудень » 21 » Співпраця з міськими бібліотеками
Співпраця з міськими бібліотеками

17 грудня вихованців зведеної групи запросили на зустріч з мистецтвом працівники ОУНБ ім. Д. І. Чижевського. У відділі мистецтв цієї установи розгорнуто до шанованого в українській традиції Дня Андрія виставку художніх робіт члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Андрія Ліпатова. Ним створено незабутні образи рідного міста та його жителів. Роботи майстра завжди були наповнені яскравими, сонячними фарбами та пронизані життєвим оптимізмом. Андрій Юрійович не мав художньої освіти, тому відносив себе до наївних художників. Проте деякі мистецтвознавці вважають його творчість настільки своєрідною та оригінальною, що її можна сміливо виділити у новий напрямок. Роботи художника експонуються в художніх музеях Черкас і Кіровограда, у музеях наївного мистецтва Москви та Беро (Франція), у Вихорлатському музеї (Гуменне, Словаччина), у Фонді Культури Volpe Stressens (Буенос-Айрес, Аргентина), а також в приватних зібраннях України, Росії, США, Великобританії, Німеччини, Франції, Італії та ін.

Окрім вражаючої виставки робіт Андрія Ліпатова наші учні оглянули неперевершені роботи з бісеру кіровоградських майстринь Алли Іщенко та Наталії Баранник. Будь-яка з них здатна прикрасити оселю не тільки у новорічно-різдвяний період, а й у повсякденні створити чарівну атмосферу свята. Відвідати „Едемський сад” можна також у відділі мистецтв наукової бібліотеки.
   А напередодні цікаву зустріч для учнів 7-8 кл. (вихователі Н. Т. Кобець та А. А. Іванова) ініціювали працівники Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. М. Бойченка. Кандидат наук, викладач та бізнес-тренер Ольга Ярославівна Пітак доступно і цікаво провела для підлітків захід на тему «Щастя: міф або реальність?» Стиль і жвава манера спілкування захопили навіть вихователів, тож Ніна Трифонівна і Антоніна Антонівна не залишилися осторонь і разом з учнями стали активними учасницями тренінгу.

Його метою були розвиток вміння учнів висловлювати власну думку, виховання поваги та любові до духовних надбань свого народу, почуття гідності. Тренер намагалася навчити учнів розуміти поняття духовність, духовна культура, самовдосконалення, свідомість. Ольга Ярославівна допомогла дітям знайти правильні відповіді на питання «Хто я?», «Навіщо я прийшов у цей світ?», «Що є найважливішим у житті?», «Чи справді це мати достаток, бути заможним, успішним, красивим, як орієнтує нас сучасна реклама, преса, телебачення?», «Як домогтися успіху в житті?», «У чому полягає істинне людське щастя?»
   Разом з тренером учні дійшли думки, що найкраще, що є в людині – її духовний скарб, внутрішній світ, усвідомлення вищої мети людства. Добро, щирість, мудрість, милосердя, любов, гідність, совість, самовдосконалення, самовиховання, робота над собою – це риси, без яких людина не може бути красивою і досконалою.

Захід був цікавим і емоційно насиченим. Діти залишилися задоволені спілкуванням з компетентною людиною, із захопленням ділилися враженнями та висловили побажання знов зустрітися з працівниками закладу культури.
   Такі тематичні години спілкування, на думку вихователів, потрібні дітям. Вони дають надію на те, що нове покоління виросте достойними громадянами нашої країни, які будуть жити за законами взаєморозуміння, взаємоповаги, терпимості, тож, слід оздоровлювати тіло і душу.

Ніна Трифонівна та Антоніна Антонівна завжди з ентузіазмом організовують для своїх вихованців екскурсії, що сприятимуть розширенню їхнього кругозору, розвитку естетичних смаків та загальної ерудиції. Тому вони не могли оминути дивовижні виставки, влаштовані в науковій бібліотеці, і сьогодні семи- і восьмикласники теж долучилися до мистецтва Андрія Ліпатова та чудової майстерності Алли Іщенко та Наталії Баранник.
   Дякуємо працівникам бібліотек за гостинність, увагу до нашого навчального закладу та його вихованців.

Переглядів: 372 | Додав: Yulia | Рейтинг: 0.0/0

«  Грудень 2011  »