Kомунальний заклад «Навчально-виховне об'єднання "Загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів,
ліцей «Сокіл», центр позашкільного виховання Кіровоградської міської ради Кіровоградської області"»
Субота, 17.11.2018, 11:37

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Дайджест | Реєстрація | Вхід
В розділі:
Преса про нас [451]
Інклюзивна освіта [14]
Наші випускники через роки [30]
Повідомлення Mass Media про випускників школи

Меню сайту

Форма входу


Зараз на сайті
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Друзі сайту

Безкоштовний для навчальних закладів антивірус в межах співпраці Zillya! з МОН України по програмі «Захистимо майбутнє»

Погода

Головна » Файли » Інклюзивна освіта

Діти з особливими освітніми потребами можуть навчатися разом з однолітками у загальноосвітніх навчальних закладах
17.08.2011, 19:43

Урядом України зроблено прогресивний крок в напрямі реалізації права кожної дитини з особливими освітніми потребами навчатися в загальноосвітньому закладі за місцем проживання із забезпеченням усіх необхідних для цього умов. 15 серпня 2011 року затверджено постановою Кабінету Міністрів України за N 872 Порядок організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах. Цей документ розроблений на виконання Конвенції про права інвалідів, Указів Президента України щодо підвищення якості освіти, міжнародних програм щодо забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами на отримання якісної освіти.

Ухвалення документу сприятиме запровадженню інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, у яких вже сьогодні навчається 129 тис. дітей з особливими освітніми потребами. Реалізація зазначеного акта врегулює комплекс питань, пов'язаних із організацією навчально-виховного процесу та створенням відповідних умов для навчання, приведення системи освітньої роботи у відповідність до потреб дитини та сім'ї, відповідної підготовки педагогічних працівників до роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби.

Державна підтримка дітей з особливими освітніми потребами та сімей, в яких вони виховуються, сприяння Уряду втіленню прогресивних ідей у практику за останні роки набуває інтенсивного розвитку. Питання впровадження інклюзивного навчання було врегульовано законодавчо 6 липня 2010 року шляхом внесення змін до законодавства про загальну середню освіту.

Поряд з цим, Урядом прийнято розпорядження про заходи щодо впровадження інклюзивного навчання, головним з яких визначено створення умов для безперешкодного доступу до навчальних закладів для дітей-інвалідів та підготовка кадрів для роботи в умовах інклюзії.

При розробленні Порядку було використано досвід 22 експериментальних навчальних закладів, залучених до реалізації програми Всеукраїнського експерименту «Соціальна адаптація та інтеграція в суспільство дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, шляхом запровадження інклюзивного навчання» з 2001 року.

Одним із таких закладів є загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів N 168 у м. Києві, де з 1 вересня 2006 року в підготовчий та перший клас прийшло 9 дітей з ДЦП, а вже у 2010-2011 навчальному році в школі навчалося 78 дітей-інвалідів з підготовчого по 9-й клас.

Як показують результати досліджень, інклюзивне навчання позитивно впливає на всіх учасників навчально-виховного процесу і більшість дітей з особливими освітніми потребами можуть навчатися у загальноосвітній школі. Ефективність організації навчального і оздоровчого процесів доведена самими дітьми, багато з яких почали ходити, жити життям звичайних українських дітей, займатися параолімпійськими видами спорту. Боротьба дітей з особливими потребами за звичайне життя у середовищі однолітків позитивно впливає на здорових дітей. У школі розвинути волонтерський рух з допомоги дітям з проблемами здоров'я, зменшилася кількість негативних проявів у поведінці учнів. Таким чином, в життя буде впроваджуватися основний принцип міжнародних стандартів - спільне навчання дітей з особливими потребами разом із здоровими однолітками.

http://www.mon.gov.ua

Категорія: Інклюзивна освіта | Додав: Yulia
Переглядів: 915 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук

Випадкове фото

Статистика


Copyright MyCorp © 2018
Адреса: 25005, м. Кропивницький, вул. Короленка, 46
Телефони: (0522) 34-52-52; 34-52-53; 34-52-40; 34-52-51
E-mail: nvo_sokil@ukr.net
Створити безкоштовний сайт на uCoz