Вівторок, 14.08.2018, 22:58

Головна | Олексій Валерійович Погорілий | Реєстрація | Вхід

ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ!

Серпневими днями 2014 року біля с. Новокатеринівка Старобешівського району Донецької області зник безвісті військовослужбовець 17 окремої гвардійської Криворізької танкової бригади (в/ч А3283) Олексій Валерійович Погорілий. Пораненого, однополчани відтягли його у, здавалося б, більш безпечне місце, а потім не змогли розшукати. Рік потому стало відомо, що Олексій загинув 29 серпня 2014 року. 2 вересня його останки разом з тілами 87 інших загиблих у «Іловайському котлі» були привезені до Запоріжжя, де він пізніше й був похований на Кушугумському кладовищі як невстановлений загиблий.

Згодом аналіз ДНК дозволив ідентифікувати останки, і 1 вересня 2015 року на батьківщині бійця у селі Ребедайлівка Кам'янського району Черкаської області відбулося перепоховання.

Олексій Погорілий закінчив Кіровоградську школу-інтернат після двох років навчання у 2012 р. Через рік був призваний до лав Збройних Сил України.

6 травня 2016 року відбулося відкриття на фасаді будинку школи-інтернату, ліцею «Сокіл» меморіальної дошки на честь випускника 2012 року Олексія Валерійовича Погорілого.
   Вихованим та дисциплінованим учнем характеризує Олексія класний керівник Н. В. Мінченко. Олексій зростав фізично загартованим юнаком, який успішно поєднував допомогу батькам по господарству та розваги з однолітками, знаходив час для заняття спортом та танцями. Спокійним і доброзичливим запам'ятали його однокласники, що були присутні на заході. Як чесну та справедливу людину згадував Олексія Погорілого Артем Назаренко. Майже рік, поки тривали пошуки зниклого без вісті бійця, всі його товариші вірили, що Олексій повернеться живим… Артему Назаренку було надано право відкрити меморіальну дошку.

Урочиста лінійка схилила голови перед пам’яттю і подвигом славних синів України – загиблих героїв Великої Вітчизняної війни та учасників бойових дій, вшановуючи їх пам'ять хвилиною мовчання. За подвиг сина, його вірність Україні школа дякувала батькам випускника Валерію Григоровичу та Людмилі Василівні Погорілим, зведений кадетський підрозділ продемонстрував стройовий вишкіл, віддавши честь воїнам, що поклали голови за світле майбутнє країни.

«  Серпень 2018  »