Вівторок, 14.08.2018, 22:56

Головна | Батькам першокласників | Реєстрація | Вхід

Шановні батьки!

Для Вас розпочинається новий життєвий етап – Ваша дитина готується стати першокласником. Кожного з Вас вже навідували тривожні думки: «Чи готова моя дитина до школи?», « Чи зможу я допомогти дитині у навчанні?», «Чи зрозумію я її труднощі?» тощо. На безліч запитань, що виникають у батьків малюків, є можливість отримати відповіді на нашому форумі.

Початок шкільного навчання є для дитини своєрідним стресом: звичні умови змінюються на абсолютно нові. Почуття радості дитини від нового портфелю, одягу, яскравого шкільного приладдя змінюється на тривожність та напруження стосовно шкільних вимог, взагалі нових умов існування. Цей період називається шкільна адаптація – пристосування до соціальної позиції школяра. Період адаптації стосується всіх рівнів розвитку організму, як фізичного, так і психічного. Його проходять всі діти, але в кожного школяра тривалість цього процесу різна й залежить вона від індивідуальних особливостей самої дитини, позиції батьків та вчителя.

Батькам, для успішного адаптування дитини до шкільних умов, рекомендується:

- будьте терплячими;

- тримайте свої емоції під контролем;

- більше часу приділяйте дитині;

- цікавтеся інтересами дитини;

- грайте з дитиною в ігри, що розвивають;

- складіть раціональний режим дня й обов’язково його дотримуйтеся;

- якщо допомога у виконанні домашніх завдань викликає у Вас негативні емоції, попросіть допомоги, наприклад, у сусідки-студентки, родичів, близьких людей або репетитора, тому що інакше Ваша напруга буде передаватися дитині і, відповідно, позначиться на її успіхах;

- звертайте увагу на кожну зміну в поведінці дитини: порушення сну, плаксивість, появу головних болів, знервований стан – все це прояви дезадаптованості;

- не соромтеся звертатися до шкільного психолога.

«  Серпень 2018  »