Четвер, 19.07.2018, 19:50

Головна | Батькам на замітку | Реєстрація | Вхід

ЯРМАРОК УЧИТЕЛІВ

У тому, якими будуть стосунки між учителем і дитиною, велику роль відіграє батьківська позиція. «Освіта України» пропонує кілька порад для мам і татусів. Одна з авторів цих шпальт — мати двох дітей — відповідально заявляє, що принаймні дві перші ді­ють стовідсотково. А дотримуватися шостої поради іноді буває дуже важко. Отже...

1. Якщо у вас дитина дошкільного віку, і саме час замислити­ ся над вибором навчального закладу, запам'ятайте основне: вибирати треба не престижну школу, не найновішу програ­му, а саме вчителя! Зазвичай у кожній школі відбуваються «відкриті уроки» перед початком набору нових школярів. Не полінуйтеся, відвідайте їх: ці уроки проводять учителі, які саме мають набирати перші класи. А перше враження часто буває найбільш правильним.
  2. Треба брати до уваги психологічні особливості вчителя. Адже одні віддають перевагу жвавим дітям, які буквально «хапають на льоту» навчальний матеріал. Іншим до вподоби спокійні й дисципліновані діти. А шкільний психолог добре знайомий і з тими, і з іншими. Поспілкувавшись з Вашою дитиною, він зможе «посватати» вам саме того вчителя, з яким дитині буде комфортно.
  3. Не соромтеся розпитати батьків старших дітей, які живуть поряд з вами, про шкільних учителів і про переваги й не­доліки тієї чи іншої школи.
  4. Якщо стосунки дитини з учителем не склалися (особливо в молодшій школі (!), можливо, є сенс замислитися, чи не перевести малюка до іншого класу або навіть школи. Бо цей перший досвід формує в малюка любов чи нелюбов (!) до навчання на все подальше життя.
  5. Якщо в сина чи доньки є конфлікти з якимось учителем- «предметником» (маємо на увазі середню і старшу школу), не полінуйтеся відвідати викладача і особисто з ним поспіл­куватися, аби довідатися, що саме не подобається йому у вашій дитині. Звісно, це має бути конструктивний діалог, а не спроба з'ясувати стосунки на підвищених тонах.
  6. Останнє правило: ніколи (!) не дозволяйте собі лаяти вчи­теля при дитині! Якщо ви виявляєте зневагу до виклада­ча, то робите дитині ведмежу послугу. Учень теж почне зверхньо ставитися до свого педагога. Як результат — той теж, м'яко кажучи, не любитиме вашу дитину. І скажіть, кому від цього буде гірше?

«Освіта України», № 85-86,
7 листопада 2011 року